Menu
Menu

Смовж Орест

1991

Орест Смовж – український скрипаль, найбільшим інтересом якого є створення іноваційних програм, речиталі, поєднання різноманітних епох, та творча співпраця. Крім активного концертного графіку – Орест займається організацією фестивалів та історично інформованим виконавством. Останні декілька років він вдосконалює майстерність з Midori.

Орест співпрацював у камерних виступах з членами Orchester des Champs-Élysées, Академії камерної музики Suntory Hall, піаністами Томасом Хоппе, Альбертом Тіу, Фазилом Сай, віолончелістом Майклом Канненом, скрипалем Вадимом Глузманом. Нещодавно він отримав знакові майстер-класи від піаністів Ференца Радоша, Леона Флейшера, Джефрі Кагейна, Еллен Мак, диригента Дьйордя Такач-Надя, баритона Томаса Хемпсона та лютніста Найджела Норта. Як соліст брав участь у виступах з Масаакі Сузукі у Сінгапурі та USC Baroque Sinfonia в Лос-Анджелесі, також брав участь у кількох проєктах у Мексиці, США та Японії.

Орест замовив та прем’єрував близько 60 творів провідних композиторів України, Сінгапуру та США. Він є співзасновником фестивалю «Дзензелівські вечори класичної музики» – першого українського фестивалю камерної музики в селі, де займав позицію художнього керівника 8 років; Collegium Musicum Lviv – однієї з найбільш яскравих концертних організацій України та Melaka Classics – інноваційного проєкту класичної музики у Малайзії.

Переможець конкурсу 2015 Tadeusz Wroński Violin Solo Competition та фіналіст конкурсу скрипалів Джордже Енеску 2018 року.

Орест грав на інструментах роботи Guarneri del Gesù, Jean-Baptiste Vuillaume та інших, наданих Рін Кей Мей та з приватних колекцій.

Виступав як соліст разом із Філармонічним оркестром Джорджа Енеску, Симфонічним оркестром Ямагата, Національним симфонічним оркестром Узбекистану, Люблінським філармонічним оркестром, Одеським філармонічним оркестром, Ukrainian Festival Orchestra, у таких знакових залах, як румунський Атенеум у Бухаресті, Санторі Холл у Токіо, Хіташі Системс Зал у Сендаї серед інших. Його виступи транслювали Medici, Lithuanian National Radio and Television, Датська телерадіокомпанія, Kol Ha Musica, WXQR та Національна радіокомпанія України.

Орест здобував освіту у стінах Національної музичної академії України в Києві, Музичній консерваторії Йонг Сів-Сі в Сінгапурі, Музичної школи Торнтона у Лос-Анджелесі та Інституту Пібоді у Балтіморі, де навчався під керівництвом Ярослави Рівняк, Дмитра Ткаченка, Цянь Чжоу та Мідорі. Орест брав участь у майстер-класах Вадима Рєпіна, Іллі Грінгольца, Іврі Гітліса, П’єра Амояля, Нам Юна Кіма, Пінхаса Цукермана, Петру Мунтяну, Кшиштофа Вегжина та Девіда Такено.

Концертна географія Ореста включає численні країни Європи, Азії, Північної Америки та Австралії.

Орест є лауреатом премії імені Левка Ревуцького, з 2018 отримує грантову підтримку VERE FUND, та активно концертує країнами Європи, Північної Америки, Азії та Австралії.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World