Menu
Menu

Скоромний Віктор Петрович

1946

Український хоровий диригент, народний артист України, професор, художній керівник і головний диригент Академічного хору ім. Платона Майбороди (1986–2009), генеральний директор, художній керівник і головний диригент Національної заслуженої капели бандуристів (з 2010).
Біографія

Народився у смт Петрове на Кіровоградщині. У 6 років виїхав з батьками-геологами на Полтавщину в село Солониця Козельщинського району, де з медаллю закінчив школу. Після цього вступив на диригентсько-хорове відділення Полтавського музичного училища ім. М. Лисенка.

1968 року після армії повернувся на третій курс училища, але по закінченню цього курсу одразу вступив до Київської консерваторії.

З першого курсу був запрошений як співак і хормейстер диригентом Віктором Іконником і співпрацював з ним у Київському камерному хорі з 1973 до 1985 року.

З 1986 року — художній керівник і головний диригент Академічного хору ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України.

З 1991 року Віктор Скоромний повернувся до Київського камерного хору та близько півтора років працював паралельно у двох колективах.

Професор кафедри хорового диригування КНУКіМ, працює на ній з 1998 року.

2010 року очолив Національну заслужену капелу бандуристів України.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World