Menu
Menu

Романенко Андрій Вікторович

1971

Андрі́й Ві́кторович Романенко (15 березня 1971, Ульяновськ) — український оперний співак (тенор), соліст Національної опери України, народний артист України (2013).

Життєпис
Народився в м. Ульяновську. Закінчив Ульяновське музичне училище по класу баяна у 1990 році. Того ж року вступив до Київської консерваторії. Навчався в народного артиста України, професора Володимира Тимохіна, який переконав його співати не басом, а тенором. Закінчив консерваторію в 1995 році.

З 1990 по 1994 рік був солістом Державної академічної хорової капели України «Думка». У 1994 році, за рік до закінчення консерваторії, став солістом Національної опери України.

Творча діяльність
На сцені київської опери виконав чимало різноманітних партій.

Крім виступів на оперних сценах України (Донецьк, Львів), також виконував партії в Санкт-Петербурзькому оперному театрі ім. М. Мусоргського («Травіата»), Лондонському «Royal Festival Holl» («Аїда», «Богема»), оперних театрах Глазго та Манчестера («Богема», «Тоска»), у Мадридському театрі «Кальдерон» («Аїда») та інших.

Учасник престижних оперних фестивалів у Едінбурзі (Шотландія), на Тайвані та інших. Виступав з сольними концертами в багатьох містах України та в інших країнах, зокрема в Росії, Канаді, Голландії, Кіпрі.

Разом з народними артистами Олександром Гурцем та Олександром Дяченком виступає на концертах в Україні та за кордоном у складі тріо тенорів.

Є його фондові записи на Національному радіо України, CD із записом Реквієму Дж. Верді (Франція, 1996 р.).

Відзнаки та нагороди
Лауреат престижних конкурсів:

Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Д. Андгуладзе (Грузія, Батумі, 1996 р., ІІ премія),
Міжнародного конкурсу вокалістів ім. С. Монюшка (Польща, Варшава, 1998 р., ІІІ премія),
Міжнародного конкурсу ім. С. Крушельницької (Україна, Львів, 2003 р., ІІ премія)[2].
Заслужений артист України (2009). Народний артист України (2013)

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World