Menu
Menu

Пивоваров Валентин Михайлович

1948

Валенти́н Миха́йлович Пивова́ров (* 6 квітня 1948, Біла Церква, Київська область, УРСР) — видатний український оперний співак (бас), народний артист УРСР, нагороджений орденом «За заслуги» 3 ступеня — 2001 року.

Життєпис
Походить з багатодітної родини, мама рано померла, його вихованням займалася бабця. Співав у сільському хорі; працював електрослюсарем. Служив у радянській армії, після демобілізації батько допоміг йому влаштуватися на машинобудівний завод. Однак Валентин домігся свого — у 1970—1971 роках — артист Черкаського народного хору, прийняв Анатолій Пашкевич, 1973 року відбув на навчання.

1977 року закінчив Київську консерваторію — в класі Галини Сухорукової. Протягом навчання в Консерваторії отримував запрошення працювати в Лейпцізькій опері. Будучи одруженим, змушено підробляв студентом — грав на барабані в оркестрі пожежників. З того ж року — соліст Національної опери України.

1978 року отримав 2-гу премію Міжнародного конкурсу ім. Чайковського, 1979 — 2-гу премію на конкурсі вокалістів «Вердіївські голоси» в Буссето.

1983 — народний артист УРСР.

Від 1994 року проживає і працює переважно за кордоном — оперний театр в Санкт-Галлені (у Швейцарії) та Маріборі (Словенія).

Виступав разом з Паатою Бурчуладзе, П'єро Капучіллі, Шерілом Мілнзом.

У лютому 2013 року виступав в Національній опері під час заходу «Українські оперні зірки у світі»; також брали участь Олег Кулько, Ольга Микитенко, Маріан Талаба.

Виконані партії:

Тарас Бульба, «Тарас Бульба» — опера Лисенка,
Пімен — «Борис Годунов» М. П. Мусоргського,
Володимир Галицький — «Князь Ігор» О. П. Бородіна,
Раймонд — «Лючія де Ламмермур» Г. Доніцетті,
Сильвестр — «Ярослав Мудрий» Г. Майбороди,
Захарія — «Набукко» Дж. Верді,
Трохим — «Наймичка» Вериківського,
Гремін — «Євгеній Онєгін» П. І. Чайковського,
Дон Базиліо — «Севільський цирульник» Дж. Россіні,
Сусанін — «Іван Сусанін» Глинки.
У вільний час приїздить із дружиною та молодшим сином до України — побачитися з двома дочками.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World