Menu
Menu

Полянський Ярослав

1930-1994

Композитор і диригент, заслужений діяч культури Польщі (1967), член Спілки польських композиторів (1978).

Життєпис

У 1947 р. виселений з родиною на західні землі Польщі. У 1954 р. закінчив Педагогічний ліцей та одночасно музичну школу в Гожові. Від 1956 р., працюючи вчителем музики на Зеленогірщині, почав займатися творчою діяльністю як композитор-початківець. У 1961 р. вступив у Вищу музичну школу у Варшаві, закінчивши в 1966 р. відділ диригування.

1972—1983 Диригент і співкомпозитор чоловічого хору українського суспільно-культурного товариства «Журавлі»

За досягнення у розвитку українського музичного мистецтва нагороджений Бронзовим Хрестом Заслуги, Срібним Хрестом Заслуги, Золотою відзнакою Польської спілки хорів і оркестрів.
Творчість

Змалку захоплювався лемківськими народними піснями, записував їх, на основі власної збірки підготував магістерську працю. Обробки лемківських пісень друкувалися кілька років на лемківській сторінці «Нашого слова». Зібрав і записав мелодії понад трьох тисяч пісень, з них опублікував близько 800.

Працював з різними хорами, а особ ливого успіху досягнув з колективом чоловічого хору українського суспільно-культурного товариства «Журавлі» (співкомпозитор і дирегент хору) та колективом мішаного хору «Дума».

Скомпонував 15 вокальних музичних творів до текстів Є. Самохваленка, Б.-І. Антонича. Опрацював для мішаного і чоловічого хорів 55 українських народних пісень. Він співорганізатор шести українських фестивалів. У 1977 р. заснував український молодіжний хор у Варшаві, яким керував до кінця життя. Приїжджав з хором до Львова.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World