Menu
Menu

Сасько Поліна

1993

Поліна Сасько народилася 9 жовтня 1993 року в Україні в родині музикантів. З раннього дитинства знала, що музика - це її покликання. У 2011 році закінчила Київську середню спеціальну музичну школу для обдарованих дітей ім. М. В. Лисенка. Пізніше навчалася в Українській національній музичній академії. Наразі вона є студенткою Університету музики та виконавських мистецтв у Граці, Австрія, у класі професора, доктора Мілани Чернявської.

Поліна веде активне концертне життя. У 2017 році вона блискуче дебютувала в Музикферайн Грац з Концертом Моцарта № 12 ля мажор KV414 під керівництвом маестро Патріка Ланге. Вона регулярно виступає на відомих фестивалях, таких як: VP Bank Classic Festival у Швейцарії, Arsonore Festival в Австрії, Olive Classic Festival у Хорватії, Note d'arte Festival в Італії, Дунайський фестиваль у Німеччині та інші.

Вона була нагороджена численними преміями на міжнародних фортепіанних конкурсах, таких як: 1-а премія на Міжнародному конкурсі піаністів "Premio Mauro Paolo Monopoli" (Барлетта, Італія) у 2019 році, 3-я премія на Міжнародному конкурсі піаністів "Shigeru Kawai" (Токіо, Японія) у 2019 році, 2-а премія на Міжнародному конкурсі піаністів "ClaMo" (Мурсія, Іспанія) у 2019 році, 1-а премія та приз глядацьких симпатій на Міжнародному конкурсі піаністів-меморіалістів ім. Ісидора Бажича (Нові-Сад, Сербія) у 2018 році, 1-а премія на Міжнародному конкурсі піаністів ім. Стефано Маріцца (Трієст, 2017 року, 2-гу премію на Міжнародному конкурсі піаністів міста Сан-Себастьян (Сан-Себастьян, Іспанія) 2017 року, 1-шу премію на Міжнародному Дунайському конкурсі піаністів (Ульм/Ной Ульм, Німеччина) 2014 року, 3-тю премію на Міжнародному конкурсі піаністів "Roma" (Рим, Італія) 2013 року, 1-шу премію на Міжнародному конкурсі піаністів імені Сметани (Пльзень, Чехія) 2012 року, 3-тю премію на Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця (Київ, Україна) 2010 року.

Окрім сольної кар'єри, камерна музика також становить важливу частину музичного життя Поліни. Піаністка виступала разом з такими відомими музикантами, як Діана Адамян (скрипка), Клара Шен (скрипка), Філіп Шупеліус (віолончель), Анна-Марія Палій (сопрано), Дмитро Чоні (фортепіано).

Регулярно бере участь в інтенсивних тижнях та різноманітних заходах Міжнародної музичної академії в Ліхтенштейні та отримує стипендію від академії. Брала майстер-класи у відомих професорів фортепіано: Ар'є Варді, Клауса Хелльвіга, Клаудіо Мартінеса-Менера, Софії Гуляк та Григорія Грузмана.

Поліна грає широкий сольний та камерний репертуар, який включає твори від бароко до сучасності. Вона дуже зацікавлена у виконанні сучасної музики. У 2013 році вона виконала прем'єру фортепіанного циклу "Ретролюдії" українського композитора Святослава Линьова. Виконувала нещодавно написані твори Геннадія Саська, Олега Безбородька, Жана-Фредеріка Нойбургера, Хао-Фу Чжана, Михайла Степаненка. Також Поліна записала фортепіанні твори Гайдна, Бетховена та Рахманінова для Українського національного радіо.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World