Menu
Menu

Пенюк-Водоніс Ольга

1954

О́льга Володи́мирівна Пенюк-Водоніс (народилася 20 липня 1954 в місті Магадан, Росія) — українська музична педагогиня, композиторка і поетеса.
Народилася в українській родині політв'язів на Колимі в місті Магадан.

Закінчила Магаданське музичне училище, де навчалася по класу музично-теоретичних дисциплін (1973).

Того ж року переїхала в місто Чернівці, де працювала в музичній школі № 4. В 1974 переїхала в місто Сокаль. Адже її батько був родом з Сокальщини.

Викладає в Сокальській дитячій школі мистецтв імені В. Матюка понад 45 років, очолює відділ теорії музики і хорового співу. Має звання старший викладач та викладач вищої категорії.

Керівник творчої студіі "Зорецвіт", м.Сокаль. Має звання Почесний громадянин міста Сокаль

Музична діяльність
Ольга Пенюк-Водоніс створила понад 360 пісень. Твори виконуються на дитячих пісенних конкурсах та фестивалях в Україні, та за її межами в діаспорах Австралії, Америки, Італії, Канади, Казахстану, Польщі,Словеніі, Греціі тощо

Працює з багатьма поетами з різних регіонів України та діаспори. Виконавці її пісень — юні співа(ч)ки, лауреат(к)и і дипломант(к)и обласних, міжрегіональних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів і фестивалів.

Пісні Пенюк друкувались в часописах «Нескорені», «Високий замок» (Львів), альманасі «Провесень» (Червоноград), «Соколиний край» (Сокаль).

У львівському видавництві «Українські технології» вийшли друком збірки Пенюк:

13 збірок пісень: «Різдвяні дзвіночки» (2002), «Країна Дитинства» (2003), «Черешнева віхола» (2004), «Кольоровий дощик» (2006), «Дарунок неба» (2008), « Сім веселих ноток» (2013), «Під ніжними пелюстками троянд» (2014); "Музичний калейдоскоп"(2018) ,"Прощавай дитсадок" (2019) ,"Пісень чудова мить" (2020) ,"Мій дивокрай "(2021) ,""Музичні намистинки" (2022) "Казка різдвяних снів" (2023)
Музична абетка " В країні музичній" (2018),
2 поетичні збірки «У краю барвінковім» (2005), «У пошуках веселки» (2010).
2 збірки для фортепіано "Дивовижна скарбничка (2021), "Вітрила мрій" (2023)
Розробку і дизайн всіх пісенних збірок Ольги Пенюк і її диску «Зорепад пісень» здійснила Ольга Борисенко - викладачка Львівської Академії Друкарства, художниця–дизайнерка, що працює в НВФ «Українські технології».

Художник Андріан Банах, випускник Львівської академії друкарства проілюстрував пісенник «Черешнева віхола», " Кольоровий дощик" оформив і проілюстрував дитячі поетичні збіркі «У краю барвінковім».," У пошуках веселки".В роботі над фортепіанною збіркою "Дивовижна скарбничка" працювали поети Н.Шаварська, Ю.Хома, художники А.Банах, М.Каменівська, Н.Шаварська, Я.Футиш

Громадська діяльність
Член Української Асоціації письменників.

Член Всеукраїнського об'єднання «Письменники Бойківщини».

Музичний керівник народного вокального ансамблю Союзу Українок міста Сокаля «Берегиня».

Відзнаки
Творчість композитора відзначена дипломами:

3 міжнародного музичного фестивалю «Ялтинське літо — 2005»,
VIII Всеукраїнського фестивалю сучасної української естрадної пісні «Дитячий пісенний вернісаж — 2007», м. Київ,

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World