Menu
Menu

Пашкевич Анатолій Максимович

1938-2005

Український хоровий диригент, композитор, Народний артист УРСР (1985). Батько Пашкевич Максим Дмитрович, мачуха Наталуша Ніна Кирилівна, яка була законною дружиною Максима Дмитровича. Проживали у с. Баранівка. Зі сторони мачухи є дві зведені сестри Ніна та Надія, які проживають у Києві. А також племінники: діти Ніни — Ганна та Максим, і Надії — Вячеслав та Наталія Литвиненко.

Син Пашкевич Максим Анатолійович.

Доньки Оксана (найстарша), Олеся, Ярослава.

Автор ряду популярних пісень, зокрема «Степом, степом», «Батькове серце» та інших.

Біографія

Народився 11 лютого 1938 в с. Довбиш Житомирської області.

Після невдалої спроби вступити до Київського музичного училища ім. Глієра, вступає на всесоюзні курси підготовки керівників художньої самодіяльності, які відкрились при Новоград-Волинському будинку культури. Закінчивши курси, він вирішує попробувати щастя у Москві, де при Всесоюзному будинку народної творчості відкривалися заочні музичні курси. Навчатися довелося одночасно із службою в армії — доля завела його у Північний морський флот. Після закінчення строкової служби Пашкевича залишали баяністом у матроському ансамблі, але він повернувся у рідну Баранівку, організував там вокальний ансамбль, самодіяльний хор, здобував перемоги на численних олімпіадах та оглядах. На одному з оглядів у Києві сам Григорій Верьовка високо оцінив творчі здібності й талант молодого керівника ансамблю. Через кілька років ансамблю було присвоєно звання народного.

У 1963—1978 очолював Черкаський, в 1978—1989 — Волинський, у 1989—2005 — Чернігівський народні хори.
Твори

Ораторія «Крик попелу».
Кантата «Чернігівські дзвони».
Пісні «Степом, степом», «Горить Батурин», «Дума про Берестечко», «Мамина вишня», «Синові», «До сина», «Біла хата», «А мати ходить на курган», «Материнська пісня», «А у нас на Україні», «Свитязь», «Лебедем злетіла хата біла», «Ой ти ніченько», «Гуси летіли» та багато інших.
Обробки народних пісень.
Музика до твору Д.Луценко «Пісня про хліб»

Вшанування пам'яті
Меморіальна дошка в Черкасах

У Черкасах існує провулок Анатолія Пашкевича.

У Черкасах у 2018 році на будівлі обласної філармонії встановлено меморіальну дошку.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World