Menu
Menu

Микитенко Ольга Леонтіївна

1974

Микитенко Ольга Леонтіївна - відома українська та німецька співачка, солістка Національної опери України (1995-2006). Заслужена артистка України (1999).
Біографія
У 1989 -1992 навчалася в Житомирському музичному училищі на факультеті хорове диригування. З 1990 до 1992 - акторка і співачка Житомирського театру драми і комедії.

У 1992 -1997 навчалася в київській Національній музичній академії України імені П.Чайковського (клас професора Г. Сухорукової).

Працює в різних напрямках: опера, камерна і симфонічна музика, джаз, кінематограф. Постійно розширює драматичний і ліричний репертуар.

З 2001 року співає на найпрестижніших сценах світу, зокрема, Європи та Америки (зокрема, на сцені Баварської опери, Дойче-опер, Метрополітен-Опера, Театру Лісео в Барселоні, Дрезденської опери та інших сценах світу).

У 2017 році Ольга Микитенко випустила філософський роман "Solo OM", який в основі є біографічним. Книжка також була випущена англійською та німецькою мовами і перебуває у вільному онлайн-продажу.

У 2020 році вийшов новий диск співачки "I Vespri Verdiani"-Verdi Arias з борнмутським симфонічним оркестром під керівництвом Кирила Карабця.

Вибрані партії
Ольга Микитенко - виконавиця провідних оперних партій у "Євгенію Онєгіні" Чайковського (дебютувала в цій опері в Ліоні 2007), "Нормі" Белліні, "Лючії ді Ламмермур" Доніцетті, Четвертій симфонії Г. Малера тощо. Малера та ін.

Графиня "Весілля Фігаро" Моцарт
Фьорділіджі "Так чинять усі" Моцарт
Донна Анна "Дон Жуан" Моцарт
Віолетта "Травіата" Верді
Амалія "Розбійники" Верді
Луїза "Луїза Міллер" Верді
Мімі "Богема" Пуччіні
Мінні "Дівчина із заходу" Пуччіні
Ліу "Турандот" Пуччіні"
Маргарита "Фауст" Гуно
Марієтта "Мертве місто" Корнгольда
Нагороди
1997 - 2-а премія (1-а не присуджувалася) на Міжнародному конкурсі імені Ф. Віньяса (Барселона),
володарка почесного призу "Воче екстраординаре" (екстраординарний голос),
1997 - переможниця Міжнародного конкурсу ім. Марії Каллас (Афіни) - золота медаль і Гран-прі.
2003 - переможниця міжнародного конкурсу королеви Соні в Осло - 1 премія.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World