Menu
Menu

Меметов Сейтабла

1960

Сейтабла Мустафаєвич Меметов — кримськотатарський співак, заслужений артист України (2008), заслужений артист Криму (2001) та володар багато-тонального тенору; виконавець, якому надають статус «Золотого Голосу Криму». Артист драми вищої категорії. Народився 4 Серпня 1960 р в місті Андижан (Узбекистан). Виконавець гімну Кримських татар (разом із Ділявером Сеттаровим) «Ant bergenmen»
Дитинство та навчання
З дитинства Сейтабла, виказував музикальні схильності та вивчився грати на баяні у ранньому віці. З 1962—1972 рр навчався у школі N44 (Андіжан), 1967—1975 рр у школі N9 (Асака, Узбекистан). Пізніше, слідуючи службі в армії, майбутній співак склав іспити до Ферганського Педагогічного інституту у 1983 р, з початку на факультет легкої атлетики, потім до Музичної кафедри. Після отримання диплому у 1987 р, Сейтабла Меметов розпочав працювати музичним педагогом.

Кар'єра
У 1989 року, в Ташкенті, Меметов склав конкурсний відбір артистів до майбутнього «Кримськотатарського державного академічного музично-драматичного театру», перед тим як власно повернутися до Криму того ж року. У першій постановці Кримськотатарського театру, під назвою «Арзи Киз» виконав роль Ашику (оповідача).

З того часу славетний артист виконав головні ролі у багатьох різноманітних спектаклях, наприклад «Янгиз Йілдиз», «Геджелер Хайр» (Переклад з Кримськотатарської мови: «Надобраніч»), «Сабирсиз Кайнана» (переклад з Кримськотатарської: «Нетерпляча тещя»), «Йеди Коджали Урмус»

Так само, Сейтабла Меметов зіграв у таких спектаклях, як: «Насреддин оджа» праця Елтона, «Авдет» автор Б.Білялов, «Алім» (Ринат Бекташев), «Адин чикъкъандже джанинъ чикъсин» п'єса Ильяса Бахшиша, «Дубарали той» п'єса Ю.Болата, «Евленюв» п'єса Н. Гоголя, «Аршин мал алан» п'єса Аджибея, «Аладдін у країні казок» п'єса Р.Бекташева, «Гизли кач» п'єса К.Конъгуратли, «Мяу карнавал» п'єса Рината Бекташева, «Антиквар тюкани» (А.Чехова).

Приголомшливий тенор виконвця, його сценічний шарм віднайшли захоплення багатьох прихильників, не лише в Україні та на півострові, проте й за кордоном — в Данії, Німеччині (Ганновер, Бремен, Ґамбурґ, Франкфурт ам Майн та інші міста — взаґалі біля 70), Великій Британії, Швейцарії, Румунії, Туреччині, Узбекистані, Білорусі, Росії та Китаї у гастрольних турах з 1991 по 2015.

Так у 2000 році, в складі Севастопольського ансамблю пісень та танцю, Сейтабла Меметов взяв участь у 70 гастрольних концертах на території Німеччини та Данії.

Схоже, у 2006 співак дав згоду на професійний контракт в Пекіні, КНР, у Пекінському театрі Сейтабла Меметов виконував праці на різних мовах, від класики до народного фольклору.

Акторські схильності артисту помітили українські режисери, посеред них — Олександр Муратов та Микола Мащенко. Майстерність Меметова віднайшла роль у таких фільмах як «Кохання на острові смерті», «Богдан Хмельницький», «Татарський Триптих» 2004, та інших працях.

Сейтабла Меметов регулярно бере участь у працях Кримськотатарського театру та концертах, в Криму та Києві, так: 2 грудня, 2017 в Державному академічному музичному театрі в Сімферополі пройшов фінальний гала-концерт дитячого конкурсу «Qaradeniz: Canlı ses-2017» у якому виконавець взяв участь. Виконавець тісно співпрацює із оркестром Кримськотатарського музично-драматичного театру, який можна помітити у більшості кліпів Меметов, один з них «Ватан Дуйґуси».

У 2015—2016 р. Сейтабла Меметов у співпраці із Qaradeniz production та славетними кримськотатарськими артистами Рустемом Меметовим, Ґулізар Бекировою, Айсель Балич, Сервером Какурою, Дилявером Османовим, Асаном Біляловим, Асаном Хайретдіновим, Реаною Тарковою та DJ Bebek знявся в кліпі на легендарну пісну «Ey, Guzel Qirim».

Родина
Батько виконавця — актор та співак Мустафа Меметов (Меметоґлу), 1926—1968 рр. Мустафа Меметоґлу, володав ліричним тенором та грав на скрипці. Виконував з майстерністю пісні різмаїтного жанру, зокрема: Кримськотатарського, Турецького та Азербайджанського фольклору. Матір — Лілія Сабітовна Меметова (дівоче прізвище — Умерова) (нар. у 1938 р), за фахом педагоґ, викладачка хімії та біолоґії.

Сейтабла Меметов є одружений із Тамілою Меметовою (дівоче прізвище: Мурзакаєва. Нар. 24.03.1965), що виконує обов'язки головного адміністратору у Кримськотатарському музично-драматичному театрі. Сейтабла та Таміла Меметови мають дорослу дочку — Емілію Меметову. Емілія Меметова (народилася 22.12.1987) успадкувала творчі здібності та чудовий голос видатного батька. Закінчила Київську Музичну консерваторію — Магістр за напрямком класичного вокалу, під керівництвом сопрано та народної артистки України — Євдокії Василівни Колесник. Лауреат міжнародних вокальних конкурсів, Емілія продовжує артистичну діяльність у театрі та на сцені. Мешкає в Києві та в Криму.

Дискографія та пісні
«
"К большому сожалению, записали всего один диск, с моим коллегой по театру с заслуженным артистом Украины, Дилявером Сеттаровым, мы этот диск записали в г. Казани, на личной студии народной артистки Татарстана, Гульзады ханум Сафиулиной, с её доброй руки, с её помощью... к тому времени мои коллеги и я, были больше заняты в спектаклях, нежели пели. Разумеется, были и концерты, однако о записи дисков как-то не особо задумывались, зарождались песни, в тот же момент переходили на радио и телевидение. Хотя, записывать альбомы необходимо в любом случае...сейчас тоже есть ряд песен, из которых можно создать альбом, так я планирую заняться данным вопросом в ближайшее время..." спілкування з артистом 31.01.2018.

»
«Ватан Дуйгуси» (патріотична балада, автор Зарема Аблаєва, композитор Енвер Еміров)
«Ant Bergenmen» Feat. Ділявер Сеттаров. Кримськотатарський національний гімн
«Таґдир/Татарлиґим»
«Бизим Даґлар»
«Ey, Guzel Qirim» solo
«Ey, Guzel Qirim» від Qaradeniz production
«Тат къиз»
«ХАЯЛЫМДАСЫНЪ»
«Дульберим»
«Qadınlar». Feat. Зоре Кадиєва
«Еліф Дедим»
«Амет-Хан»
«Zeynebim»
«Ялґизим»
«Menim Sevgilim»
«Arabalar»
«Байдарава Йеллари»
Концерт Кримськотатарського державного драматичного театру з участю С. Меметова та Ділявера Сеттарова, 2009
«
"Первые мои песни были записанны с поддержкой композитора и исполнителя, Сервера Какуры, на дисках которого звучат дюжины его песен - в моём исполнении, за что, я очень благодарен С. Какуре. Авторами произведений послужили известные поэты - Шакир Селим'', Аблязиз Велиев..." Сейтабла Меметов, спілкування з артистом 31.01.2018.

»
У м. Казань, Сейтабла Меметов та Ділявер Сеттаров записали свій перший диск.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World