Menu
Menu

Маренич Антоніна Олександрівна

1949

Антоніна Олександрівна Маренич (17 березня 1949, м. Куйбишев, СРСР) — відома українська співачка, засновниця та музичний керівник фольк-тріо «Маренич» (1972—2004 рр., м. Луцьк). Заслужена артистка України (1979) та Народна артистка України (2003). Кавалер Ордену княгині Ольги 3 ступеня.
Біографія
Антоніна Маренич (дівоче прізвище Сухорукова) народилась 17 березня 1949 року м. Куйбишев (нині Самара). У 1968 р. закінчила Куйбишевське музичне училище, у 1992 — Рівненський інститут культури. Антоніна — єдина з усього музичного колективу має повну вищу музичну освіту.

Починала свою кар'єру у московському естрадному оркестрі Юрія Саульського. У 1971 р. разом зі своїм чоловіком Валерієм Мареничем організувала співочий дует, до якого згодом долучилась її сестра Світлана Сухорукова. У 1971 р. гурт посів перше місце на огляді ВІА у Харкові.

Вперше тріо «Маренич» потрапили на телеекрани у 1978 р. Популярність прийшла до гурту спочатку в Україні, а потім й у всьому Радянському Союзі. З цього часу в репертуарі тріо залишилися лише україномовні пісні «Сиджу я край віконечка», «Посилала мене мати», «Ой, у гаю при Дунаю», «Несе Галя воду», «Ой, під вишнею…», «Тиша навкруги», «Чом ти не прийшов?» тощо. У 1979 р. фірма «Мелодія» записала їх першу платівку, а «Укртелефільм» зняв її телевізійну версію.

У 1986 р. Антоніна Маренич стала учасницею зустрічі у Кам'янець-Подільському міському Будинку культури письменників і майстрів мистецтв України з трудівниками міста і Кам'янець-Подільського району, яку організувало Українське телебачення.

Антоніна Маренич була художнім керівником тріо «Маренич», у складі якого багато гастролювала у Радянському Союзі та за кордоном (Польща, Канада, Велика Британія, Словаччина). Учасниця разом з колективом Всеукраїнських фестивалів «Пісенний вернісаж», «Київська весна», «Кримські зорі».

Нагороди та премії
1979 р. — Заслужена артистка України
2003 р. — Народна артистка України

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World