Menu
Menu

Луна Алекс

1986

Український естрадний співак, володар унікального голосу — контртенора (чоловіче сопрано), виконавець однієї з головних ролей в першому українському мюзиклі «Екватор».

Біографія та творчість

Олександр Тищенко народився 2 березня 1986 року в смт Охотськ, Хабаровський край (РФ). У 1995 р. з родиною переїхав жити в м. Бахмач (Чернігівська область, Україна), а у 1999 р. у Київ.

У 2001 р. вступив до Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра, який закінчив у 2005 р. по класу академічного вокалу).

У 2003 р. Олександр Злотник запрошує Алекса на одну з головних ролей (Голос південних морів) у перший український багатобюджетний мюзикл «Екватор» — «кузню» сучасного українського шоубізнесу (в основном складі співали Світлана Лобода, Тіна Кароль, Василь Бондарчук, Василь Лазарович).

Перший професійний контракт Alex Luna підписує з продюсерським центром Catapult music у 2007 р. У наслідку співпраці в грудні 2008 р. виходить дебютний альбом «Свет луны». В альбом увійшла переспівана Алексом класика (музична тема з кінофільму «Завтрак у Тиффани», «Ave Maria» и др.), а також композиції, які раніше ніхто не чув. Альбом «Свет луны» не знайшов широкого разповсюдження в Україні тому що занадто вирізнявся за своєю стилістикою та змістом із загальної маси робіт українських артистів. Але в Німеччині, Норвегії та Швейцарії він мав успіх.

Презентація альбому та третього відеокліпу пройшла у Колонній залі Київської мерії. Дебютний кліп на пісню «Свет Луны», що дала назву альбому, створив режисер Анхель Грасіа, що свого часу працював з такими світовими зірками як Мадонна та «Enigma».

Унікальним голосом Алекса Луни зацікавився легендарний композитор, засновник італійського диско, Клаудіо Симонетті. Маестро довго шукав виконавця, голос якого поєднувався б із незвичною загадковістю музичного стилю, в якому працює Симонетті. І коли композитор почув спів молодого українського виконавця Alex Luna, маестро приїхав до Києва, щоб особисто познайомитися із співаком.

На рахунку Alex Luna участь у 2007—2010 роках в гала-концертах, присвячених закінченню Другої світової війни, спільний тур з прима-балериною Большого театру Анастасією Волочковою (2010 р.), виступ на врученні премії «Овація» (2008 р.) та виступ на Leipzig Opera Ball (2011 р.)

З 2009 року Alex Luna співпрацює з компанією «Туарон» (англ. «Tuaron Management») під керівництвом Антон Сова (англ. «Anton Sova») в результаті випробувального періоду підписує новий професійний контракт. Завдяки команді «Туарон» (англ. «Tuaron Management») під керівництвом Антон Сова (англ. «Anton Sova») він став повноправним учасником міжнародного шоу-бізнесу, представлений у всіх країнах світу, його творчість стала масштабною і вдало влилася в нові тенденції музики.

У 2009 р. Alex Luna отримав премію Людина року Придніпров'я. Володіючи гарною зовнішністю Alex Luna не раз з'являвся на обкладинках журналів («10 дней», «Whats'on», «Gallery», «Красота и бизнес», «Ювелирный бизнес»), взяв участь у фотосесіях («Elle Ukraine», «L'Officiel Ukrain», «Story» та ін.), выходив на подіум на UFW та був обличчям Дома моди Lugaru.

Традиційним став виступ Алекса Луни з дитячим ансамблем на відкритті головної ялинки України.

Псевдонім Alex Luna вигадав під час зйомок кліпу «Свет луны» режисер Анхель Грасіа з двох причин: аби уникнути плутанини з естрадним співаком 90-х Олександром Тищенко, виконавцем пісні «Прима-балерина»; цей псевдонім більш відповідає образу та стилю артиста.

Зараз Alex Luna здебільшого живе і працює в Німеччині.
Благодійність

У червні 2008 р. в рамках проекту «Наші діти» фонду «Україно! Я за тебе!» в столичному нічному клубі Disco Radio Hall відбулася вечірка «Бантик.party» за участю зірок українського шоубізнесу, у тому числі Алекса Луни, та благодійний аукціон. Захід був організований на підтримку школи-інтерната села Бабанка (Уманського району Черкаської області), де живуть і навчаються 112 дітей з розумовими відхиленнями.

Разом з Маріам Реєнтенко, яка у свої 18 років опікає дитячий будинок «Любисток», Alex Luna запросив дітей з дитячого будинку на презентацію свого дебютного альбома і нового кліпа, яка відбулася у грудні 2008 р., Алекс також прийняв рішення допомагати Маріам у забезпеченні та навчанні дітей.

У вересні 2011 р. Alex Luna став Послом доброї волі Національної інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс», організованої Міністерством охорони здоров'я України та GIZ. На концерті у Києві, що відбувся в рамках кампанії, Alex Luna та Vlada Crystal виконали пісню «Небеса».

У 2011 році Alex Luna також виступив на 3-му президентському благодійному балу в Алмати (Казахстан)[19] та на відкритті 10-го ювілейного балу Gala Aids в Берліні (Німеччина).
Кліпи

2007 — Свет Луны, англійський варіант: Moonligh (режисер — Анхель Грасіа)

Дебютний кліп Алекса став сенсаційною відео-роботою для України. Ідею запропонував Анхель Грасіа, режисер, відомий своїми відео-роботами для Періс Хілтон, «Enigma», Мадонни. За основу було взято сюжет роману романтичного фантаста Едгара По — «Маска червоної смерті». Анхель показав у кліпі, як принц, оточений шикарним почтом, відмовляється від безглуздих ігор, пафосних видовищ у своєму замку. Він впевнено переходить з однієї кімнати до іншої, щоб зупинити лицедійство. Але наприкінці виявляє, що одним з персонажів карнавалу є він сам.

2008 — Ночь, англійський варіант: Night (режисер — Євген Тімохін)

Євген Тімохін запропонував незвичне рішення: відтінити емоціональне забарвлення тексту комп'ютерною графікою. А саме голками, що прошивали виконавця червоними нитками. У кінці музичної історії, очі співака закриті, а рот зашито цими червоними нитками. Цей акт має глибокий філософський зміст.

2008 — Руки к небесам (режисер — Олексій Федосов).

Презентація кліпу збіглася з презентацією альбому «Свет луны». Алекс є автором музики й тексту цієї композиції, крім того, сам вибрав локацію для зйомок кліпу й розробив свій стиль та образ головної героїні. Нею стала IT-girl Маріам Реєнтенко.

2010 — Небеса

Дискографія

2008 — Свет Луны.

Сингли

2007 — Свет Луны
2008 — Ночь
2008 — Руки к небесам
2009 — Mystery night
2010 — Небеса

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World