Menu
Menu

Кривень Михайло Якович

1954

Миха́йло Я́кович Кри́вень (нар. 20 липня 1954 року Липівка, Рогатинський район, Івано-Франківська область) — народний артист України, професор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.
Життєпис
Народився в мальовничому опільському селі Липівці на Рогатинщині, змалку полюбив пісню і зумів пронести її крізь усе життя. Любов до пісні юному Михайлові прищепила мама Софія, яка постійно співала, і саме вона дала його до Рогатинської музичної школи на скрипку.

Закінчив Рогатинську школу № 1, Львівське училище культури, хоровий відділ. У Львівській державній консерваторії навчався співу в народного артиста, видатного оперного співака, професора Павла Кармалюка.

Після цього працював в Ансамблі пісні і танцю Прикарпатського військового округу, в Івано-Франківському музично-драматичному театрі. Через чотири роки перейшов до Івано-Франківської обласної філармонії. Був солістом-вокалістом камерного оркестру.

З 1998 року на викладацькій роботі у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника, з 2001 року — професор кафедри театрального мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського університету.

Перший прикарпатський професійний співак, який 1990 року сміливо заспівав українські національні пісні-шедеври («Ой у лузі червона калина», «Засумуй, трембіто», «Вставай, Україно!»), а також Державний Гімн України.

Родина
Дружина Олександра теж дуже любить співати, має гарний слух і голос.

Сини: Володимир — музикант, але тепер працює не за фахом; Юрій — журналіст. Виховують онуків Олю та Андрія.

Відзнаки
Здобув звання: 1989 року — «Заслужений артист України», 1996 року — «Народний артист України».

Лауреат премій: імені Мирослава Ірчана (1988), імені Василя Стефаника в галузі літератури і мистецтв (2001).

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World