Menu
Menu

Красовський Іван

1968

Іван Красовський (Тодорюк Іван Іванович; нар. 15 лютого 1968, с. Рідківці, Новоселицький район, Чернівецька область) — співак, баритональний тенор, соліст Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України. Заслужений артист України (2002). Лауреат Міжнародного фестивалю «Веселка» в Угорщині (1993), Всеукраїнського конкурсу «Доля» (1994) у Чернівцях, Всеукраїнського «Пісенного вернісажу» (2002), володар гран-прі фестивалю сучасного романсу «Осіннє рандеву» у Миргороді (2003)
Життєпис
Тодорюк Іван Іванович народився на Буковинській землі, яка подарувала багато композиторів, музикантів, співаків. Тільки у Новоселицькому районі народилися: композитор Степан Сабадаш; співаки Софія та Ауріка Ротару, Лілія Сандулеса; музиканти Георгій Агратіна, Дмитро Попичук та Федір Каптар.

Народився Іванко Тодорюк у селянській сім'ї — мама Домка Василівна, що працювала поштаркою, і батько Іван Дмитрович, розповідали про співучого діда Василя. Тож його талант до співу помітили односельці ще в школі. У 12-річному віці він уже співав у сільському хорі і пишався тим, що стояв поруч із головою їхнього колгоспу.

Освіту здобував у Чернівецькому музичному училищі, де йому поталанило вчитися співати у прекрасного професіонала, педагога — Аделіни Іванівни Поги. Після другого курсу музучилища Івана Тодорюка призвали до війська і три роки він відслужив у місті Севастополі в ансамблі «Хвиля» (рос. «Волна»). Саме тут він здобув навички концертної роботи.

Після служби на флоті працював у багатьох колективах і багато гастролював. У концертних подорожах, під час спілкування з відомими артистами, співак набирався досвіду та майстерності. Після багатьох років плідної праці в знаних музичних колективах Іван Красовський обрав Академічний ансамбль пісні і танцю Державної прикордонної служби України.

З 2018 року проживає в США в місті Лос Анджелес, де відкрив свою студію звукозапису і вокальну школу «LaVox».

«Я прихильник співака, якого величають європейським голосом. Його суть не в унікальності тембру. У ньому є те, що об’єднує високе, загальнолюдське. В інтонації Івана Красовського звучить Україна, звучить слов’янство і саме він той співак, який має право носити фрак.»

— Василь Зінкевич

Альбоми
2006 — «Захистимо Україну»Пісня Альфа [Архівовано 4 квітня 2015 у Wayback Machine.].
2007 — «Разом з друзями» дует з Боднарук Жанна Artur Music. Пісня Любові таїна [Архівовано 26 квітня 2015 у Wayback Machine.]> муз. Анатолій Карпенко сл. Ткач Михайло Миколайович.
2010 — «День Ангела».

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World