Menu
Menu

Костроба Катерина Іванівна

1954

Українська актриса театру, Заслужена артистка України (1995). Солістка-вокалістка, викладачка-методистка сценічної мови в Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва.

Життєпис

Катерина Костроба народилася 6 квітня 1954 року в селі Бунів Львівської області, Української РСР. Мати з батьком розлучилися і незабаром Катерина (в дівоцтві Лисяк) з батьком і мачухою переїхали до міста Червоноград Львівської області.

З юних років Катерина Лисяк займалася музикою, співала і грала на бандурі. Виступала в Народному театрі.

У 1970 році, після закінчення школи приїхала до Києва, де вступила і закінчила студію при Київській Опереті, за фахом «солістка-вокалістка». Відразу після закінчення студії вступила до Київського державного театральний інститут імені Карпенка-Карого (КДІТМ). Після закінчення КДІТМ була запрошена солісткою-вокалісткою до Кримського українського музичного театру у Сімферополі Кримської області, де пропрацювала понад 20 років.
Родина

Заміжня. Чоловік Костроба Іван Іванович, театральний актор і режисер.

Син Костроба Іван Іванович, актор, режисер, телеведучий — працює ведучим новин на Першому національному телеканалі.

З 2000 року Катерина Костроба живе і працює в Києві.
Творча діяльність

За роки роботи ведучою актрисою Кримського українського музичного театру Катерина Костробазіграла більше 150 різнопланових ролей в музичних і драматичних спектаклях. Найбільш відомі ролі в спектаклях «Собор Паризької Богоматері», «Кажан», «Севастопольський вальс», «Моя прекрасна леді».

У 1994 році спільно з чоловіком, актором і режисером Костробою Іваном Івановичем, заснувала монотеатр (Театр у фоє) на малій сцені театру.

Як актриса Театру у фоє зіграла дві ролі, які закріпили її статус видатної драматичної актриси — роль Айседори Дункан в моновиставі «Три життя Айседори Дункан» (1994) і роль Роксолани в однойменному спектаклі за мотивами роману Павла Загребельного. За роль Роксолани була удостоєна звання заслуженої артистки України.

Також Катерина Костроба (Лисяк) є лауреаткою Державної премії Автономної Республіки Крим та лауреаткою Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки
Викладацька діяльність
З 2000 року Катерина Іванівна Костроба працює викладачем-методистом сценічної мови на кафедрах сценічної мови в Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва та Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенко-Карого. Розробила авторську методику викладання. Підготувала десятки видатних артистів — як драматичних, так і солістів-вокалістів. Випускниками Катерини Костроби є Марія Яремчук, Світлана Тарабарова, Наталія Могилевська, Олександр Панайотов та інші відомі українські виконавці.

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World