Menu
Menu

Колесник Микола Іванович

1887-1962

Український драматичний актор і співак (тенор), хорист, танцюрист, костюмер. Відомий за виступами в Театрі Миколи Садовського і Львівському театрі опери і балету.

Життєпис

Народився 25 жовтня 1887 у Києві. Навчався на юридичному факультеті Університету св. Володимира. Вокальну освіту здобув приватно у В. Кружиліної (Київ).

Про його роботу в театрі Садовського Василь Василько згадував таке: «Вступив до складу трупи в 1908 році. Грав невеличкі характерні ролі, переважно комедійного плану… Співав у хорі (тенор) і дуже добре танцював. За сумісництвом був завідувачем костюмерним цехом. Добре знав крій українських костюмів, тому костюми до кожної вистави завжди були витримані в певному стилі».

Софія Тобілевич згадувала, що в молоді роки М. Колесника ставили на побутові ролі, в яких він «гарно виконував саме українські типи і мало підходив для відображення персонажів іншої категорії».

Працюючи в театрі Садовського, знімався в кіно в 1911—1912 роках (зокрема в екранізації п'єси С. Г. Зіневича «Пан Штукаревич, або Оказія якої не бувало»).

Згодом як оперний співак виступав на сценах Києва, Харкова, Одеси, у пересувному Дніпропетровському робітничому оперному театрі (1928—1932). З 1938 виступав як концертний співак, гастролював містами СРСР (виконував твори українських, російських, зарубіжних композиторів і народні пісні). 1945—1958 — соліст Львівського театру опери та балету.

Помер у Львові в 1962 році.
Ролі

Фурман («Казка старого млина» С. Черкасенка)
Писар («Зальоти соцького Мусія» М. Кропивницького)
Лопуцьковський («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ'яненка)
Органіст («Зачароване коло» Л. Риделя)

Партії

Андрій («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського)
Петро («Наталка Полтавка» М. Лисенка)
Ленський («Євгеній Онєгін» П. Чайковського)
Берендей («Снігуронька» М. Римського-Корсакова)
Альфред («Травіата» Дж. Верді)
Фауст («Фауст» Ш. Ґуно)
Альмавіва («Севільський цирульник» Дж. Россіні)
Джеральд («Лакме» Л. Деліба).

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World