Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu

Гишка Ігор Семенович

1948

Виконавець, педагог, науковець.
Біографія

Свою трудову та виконавську діяльність І.С. Гишка почав ще під час навчання в Івано-Франківському музичному училищі (1963-1967). Відразу після закінчення училища в 1967 році був призваний на строкову військову службу, яку протягом 2-х років проходив в Оркестрі штабу Прикарпатського військового округу у 1967—1969 р.р. У 1969 році вступив до Львівської державної консерваторії, яку закінчив у 1974 році. Навчаючись в консерваторії Ігор Гишка одночасно працював у різних професійних творчих колективах. У 1972 році в результаті конкурсу, виборов місце соліста оркестру Львівського театру опери та балету. Відтак протягом 1973-1977 рр. працював солістом оркестру штабу та Ансамблю Центральної групи військ у Чехословаччині, здійснював записи на студії звукозапису «Supraphon», виступав по Чехословацькому телебаченню. За активну творчу діяльність у 1975 році в Празі був нагороджений Почесною відзнакою Союзу чехословацько-радянської дружби II ступеня.

З 1977 по 1992 роки музикант обіймав посаду концертмейстера групи труб симфонічного оркестру Львівської філармонії. Отримав кваліфікацію «Артист оркестру вищої категорії». Працював з видатними вітчизняними та зарубіжними диригентами й солістами — М. Колессою, С. Турчаком, Ю. Луцівим, І. Паїним, Д. Пелехатим, К. Кондрашиним, Ф. Мансуровим, В. Балеєм, Е. де Морі, Б. д'Астолі та багатьма іншими. Чимало диригентів відзначали високу виконавську майстерність Ігоря Гишки пам'ятними побажаннями та надписами на афішах, програмках концертів, фотографіях, конвертах платівок. Поряд з професійною концертно-виконавською, І. Гишка вів активну педагогічну діяльність. З 1977 по 2001 рік І.С. Гишка викладав трубу у ДМШ № 2, а з 1990 по 2001 на відділі музичного мистецтва естради у Львівському державному музичному училищі ім. С.П. Людкевича.

З 1993 року по теперішній час працює на кафедрі музичного мистецтва Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У 2005 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Звукотворчий компонент трубного виконавства: традиції та базинґ» й здобув науковий ступінь кандидата мистецтвознавства. Того ж року отримав диплом Доктора філософії музичного мистецтва (Doctor of Philosophy of music Art), а 2007 року рішенням Атестаційної колегії МОН йому надано вчене звання доцента. З 2006 протягом декількох років І. С. Гишка працює на посаді доцента (за сумісництвом) кафедри духових і ударних інструментів Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка. Постійно бере участь та проводить майстеркласи на різноманітних наукових семінарах і конференціях, працює у складі журі всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів в Україні та закордоном. І. С. Гишка веде активну наукову і педагогічну діяльність, протягом багатьох років був членом Вченої ради Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, 2015 року був уведений у склад Редакційної колегії Збірника наукових праць Рівненського Державного гуманітарного Університету. У травні 2019 року був прийнятий до Національної всеукраїнської музичної спілки.

Він автор першої у світі методики формування амбушура трубача на засадах базинґу, та першої в Україні монографії з питань теорії і методики навчання гри на трубі, опублікованої англійською мовою. З під його пера вийшло три монографії, три навчальних посібники (у тому числі з грифом МОН), має 12 Свідоцтв авторського права, опублікував понад 70 наукових та науково-популярних статей. Учні, студенти та курсанти доцента І. С. Гишки неодноразово завойовували лауреатські звання в сольній та ансамблевій номінаціях на всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях. Багато з них сьогодні успішно працює в Україні, Польщі, Італії та Португалії як музиканти й викладачі.

X
Menu
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
2024 © Український Музичний Світ
Генеральний партнер:
Opera World