Menu
Menu

Григорів Роман Романович

1984

Український композитор, музикант, автор опер, камерних, вокальних та симфонічних творів, музики до вистав та кіно, Лауреат Національної шевченківської премії. Композитор, диригент та виконавець формації NOVA OPERA . Співзасновник (разом із композитором Іллєю Разумейко) лабораторії сучасної опери OPERA APERTA та президент міжнародного фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO.

Життєпис
1984—2007

Роман Григорів народився 15 травня 1984 року в Івано-Франківську. Почав займатися музикою у віці 15 років з гри на електрогітарі та участі в якості гітариста в гуртах «Карна» та «Que Pasa». Закінчив Івано-Франківський інститут мистецтв.
2007—2012

З 2007 року Вивчав композицію у Національній музичній академії України у класі Ганни Гаврилець і факультативно — диригування у класі Володимира Сіренка. Дипломною роботою став твір "De Profundis" для великого симфонічного оркестру, хору та солістів. У 2010 році, під час навчання в консерваторії, разом із композитором Іллєю Разумейко та дизайнером Ярославом Зенем заснував міжнародний фестиваль сучасного мистецтва PORTO FRANKO в Івано-Франківську. З 2011 року Григорів працює композитором та артистом Національного Президентського оркестру України.
2012—2015

Після закінчення консерваторії вступає до аспірантури та продовжує працювати в Національному Президентському оркестрі України на посаді музичного керівника оркестру. Був артменеджером міжнародних фестивалів «O-Fest» 2013, 2014, 2015 в Києві на базі Київської оперети. Як композитор та організатор реалізує ряд проектів в Китаї та США: «MOZ-ART 2014» в Шеньчжені, «Music from Europe» 2015, 2016 в Пекіні, «Ukrainian Elegy» 2015 в Нью-Йорку. З 2014 року є членом Національної спілки композиторів України.
Роман Григорів та Ілля Разумейко, опера-антиутопія GAZ. Фото Валерія Ландар
2015—2020

Починаючи з 2015 року разом із композитором Іллею Разумейко починає працювати з формацією NOVA OPERA.

Упродовж театральних сезонів 2015-2019 композиторський дует створив та реалізував 8 оперних постановок, серед яких біблійна трилогія з режисером Владом Троїцьким IYOV — Babylon — ARK, сонОпера непрОсті (за лібрето Тараса Прохасько), trap-opera WOZZECK та футуристична опера AEROPHONIA (лібрето Юрія Іздрика) неоопера-жах HAMLET (режисер Ростислав Держипільский), та опера-антиутопія GAZ (режисер Вірляна Ткач).

В якості композитора та соліста формації NOVA OPERA виступав в Україні (фестиваль Гогольfest, Національна опера України, фестиваль LvivMozArt), Польщі (шекспірівський театр у Гданську, велика зала центру споткання культур у Любліні), Данії (Копенгаген), Македонії (Скоп'є, Македонська опера), Австрії (Скляна зала Віденської філармонії), Франції (зал Корто та собор Сен-Мері), Голандії (Роттердамські оперні дні) та США (Нью-Йорк, фестиваль сучасних опер Prototype, театр La Mama, церква св. Марії в Брукліні).

Восени 2018-го року опера-реквієм IYOV увійшла до ТОП-10 найкращих музично-театральних перформансів серед 436 претендентів з 55 країн за версією міжнародного конкурсу Music Theater Now.

У 2020 році Роман Григорів разом з Іллею Разумейком та Владом Троїцьким став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка в номінації «Театральне мистецтво» за оперу «Йов».

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World