Menu
Menu

Дацик Микола Володимирович

1944-2012

Український хоровий диригент, композитор та педагог, 1993 — заслужений діяч мистецтв України.

Життєпис

1972 року закінчив Рівненське музичне училище, 1976 — Київський інститут культури, 1985 — Львівську консерваторію.

Член Національної всеукраїнської музичної спілки.

Професор Рівненського гуманітарного університету.

Працював диригентом-хормейстером Черкаського та художнім керівником Чернігівського державних народних хорів.

Як диригент-хормейстер, разом із Анатолієм Пашкевичем, створював Волинський державний народний хор.

З 1987 року працює організатором та художнім керівником ансамблю пісні і танцю «Зоря».

Блискучий організатор, оригінальний композитор і аранжувальник. Його творчість високо оцінювали Герой України Анатолій Авдієвський, народний артист Украни Іван Сльота та інші відомі митці.

У його творчому доробку понад 50 авторських творів та понад 100 обробок народних пісень, які є в репертуарі народних хорів, ансамблів та окремих виконавців.

В його диригентському репертуарі:

«Радуйся, земле»,
«Щедрий вечір, тобі — Україно»,
«Народе мій»,
«Молилася мати», Виступав в дуеті на фестивалі «Червона калина-2011» в Жобрині Рівненського району з Миколою Сивим, головним лікарем санаторію «Червона калина», пісні також виконувала Фарина Наталія-Марія Петрівна.

У 2015 р. започатковано проведення фестивалю вокально-хорового мистецтва ім. Миколи Дацика «Пісень у нас — як в тому полі колосу…».
Видав:

Репертуарно-методичний збірник творів «Жайворова пісня» (Рівне, 2001),
Навчально-методичний посібник «Озовусь я в росах рідної землі» (Рівне, 2005),
Навчальний посібник «Озовусь я в росах…» (вид. 2-ге, переопр. і допов. Рівне, 2007), які вміщують методичні рекомендації, авторські твори, а також обробки українських народних пісень та призначені для використання як навчально-методичний матеріал у процесі навчання студентів мистецьких вузів, а також послужать цінною репертуарною знахідкою для хорових колективів.
Книгу художньої прози та публіцистики «Вовк на прив'язі» (Луцьк, 2007), на сторінках якої постали розкішні народні типажі, глибокі роздуми, проникливі історичні екскурси.

Про життєвий і творчий шлях знаного композитора, автора сучасних українських пісень, організатора, художнього керівника і головного диригента Державного ансамблю пісні і танцю «Зоря», педагога, професора Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету видано книгу «Ми кола Дацик: композитор, педагог, диригент» (Рівне, 2014), яка ілюстрована світлинами та спогадами товаришів, друзів, колег по роботі, митців та дає змогу краще відчути неповторну ауру спілкування творчих особистостей, осягнути й оцінити досягнення рівненського митця, уродженця Млинівщини, на всеукраїнському мистецькому полі.

Видано комплект дисків «Із репертуару вокально-хореографічного ансамблю „Зоря“».

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World