Menu
Menu

Аду Денніс Томасович

1987

Український джазовий музикант, трубач, композитор.

Біографія

Народився 8 травня 1987 року в Гані в маленькому містечку Солтпонд. У 1989 році переїхав до України, у Кривий Ріг. Вчитися грати на трубі Денніс почав у гуртку «Духовий оркестр» на базі інтернату у віці 7 років. Його перший вчитель, В. С. Газаров, познайомив його з творчістю Луї Армстронга (англ. Louis Armstrong) і з джазовою музикою.

Через рік за порадою педагога Денніс вступив до музичної школи № 10 і одразу ж потрапив до дитячого біг-бенду А. Р. Гебеля. У складі оркестру, в 1998 році, Аду дебютував на фестивалі «Горизонти джазу» (Кривий Ріг); після цього брав участь у таких фестивалях, як: «Джаз на Дніпрі» (Дніпропетровськ), «Пам'яті Л. Утьосова» (Південний), «Millau en Jazz» (Франція), «Fel du Sher» (Франція), «Jazz a Vienn» (Відень), «Джаз-карнавал в Одесі», «Джаз Коктебель». Деннісу пощастило займатися в рамках майстер-класу трубача Джона Феддіса (англ. John Faddis).

У 2001 році вступив в Криворізьке музичне училище ім. Глінки. У 2004 році переїжджає в місто Київ і вступає до КІМ Глієра, де починає тісну співпрацю з київськими музикантами, такими як: Дмитро Александров, Ілля Єресько, Олексій Фантаєв, Олег Марков, Дмитро Коваленко, Роман Коляда та інші.

У 2006 році — лауреат премії «Кращий трубач» конкурсу «ДоДж-юніор». У 2009 році отримав премію як Кращий джазовий музикант України на фестивалі «ДоДж»⁣, а також премію «Кращий Трубач» та «Краще аранжування джазового стандарту».

З 2010 року викладає в КІМ Глієра по класу оркестру та труби. У 2012 році стає бенд-лідером Kyiv Big Band, а також лідером таких проєктів як Денніс Аду Квінтет, Секстет і Септет, у 2014 році бенд-лідер Денніс Аду БігБенда.
Творчі колаборації

Творчі колаборації Денніса з такими музикантами як: Ku-Umba Frank Lacy, Gregory Porter, Curtis Fuller, Jim Rotondi, Roy and Ofer Assaf, Steve Slagle, Javon Jackson, Larry Willis, Quincy Davis, Dana Hall, Wayne Escoffery Jimmy Bosch, Seamus Blake.
Альбоми та збірники

Основний напрямок музики в якому джазовий музикант грає та пише композиції — це мейнстрим (mainstream) та хард-боп (hard-bop).

Як лідер записав альбом «Influences» в якому взяли участь Michael Dease (тромбон), Andrew Gould (альт саксофон), Dmitry Aleksandrov (тенор і сопрано-саксофон), Павло Литвиненко (фортепіано), Linda May Oh (контрабас), Mike Karn (контрабас). Записано та зведено завдяки Paul Wycliffe в студії Skylinepro Studio у січні 2016 р.
Як сайдмен

Dislocados «La Salidad» (2009)
Dislocados «Pasaporte Universal» (2011)
Dislocados «Calle Victoria» (2015)
Денис Дудко: «Sofia» (2011), «Little Flower» (2015)
КОСТЯНТИН Іоненко «Deep Immersion» (2015)
Роман Коляда «Recovery» (2010)
Олексій Боголюбов «Cool & Crazy» (2008)
Ілля Єресько та Organic Formation «The Beginning» (2013)
Ilya Yeresko's Latin Rythm «Sigueme» (2013), Ilya Yeresko «The Nutcracker» (2017)
2 альбоми у складі Буду-Бенд: «Катин Ехолёт» (2017) та «Відіх-Вдіх» (2019)

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World