Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu
03.12.2024

В Івано-Франківську національний ансамбль Гуцулія відзначив 85-річний ювілей

Легендарний колектив з Івано-Франківська, заснований композитором Ярославом Барничем, продовжує збагачувати українську культуру та представляти гуцульське мистецтво в Україні та за її межами.
Івано-Франківський національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю “Гуцулія”, який є одним із перших професійних мистецьких колективів Івано-Франківщини, відзначає визначну дату – 85 років від дня заснування, впродовж яких колектив невпинно розвиває та популяризує українську хорову і танцювальну культуру.

Створений у 1939 році відомим українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем, ансамбль став справжньою скарбницею гуцульського фольклору, представляючи багатогранне мистецтво карпатського краю через автентичні костюми, обрядові пісні, постановку “Гуцульського весілля” та традиційні танці, зокрема знаменитий “Аркан”.

“У їхній творчості тісно переплелись енергія, самобутність та багатогранне багатство гуцульської культури, якими вже впродовж років вони діляться зі своїми шанувальниками”, – відзначили в Івано-Франківській обласній військовій адміністрації, підкреслюючи важливість збереження культурної спадщини регіону.

“85 років ансамблю «Гуцулія»! Ювілей у легендарного колективу, який заворожує талантом, харизмою та майстерністю! Дякую за запрошення! Вітаю з поважною річницею і бажаю лише процвітання та вдячних глядачів!”, – привітав артистів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Колектив, керуючись своїм багаторічним кредо “Хто любить свій нарід – той шанує його творчість”, продовжує захоплювати глядачів своєю яскравою та самобутньою творчістю не лише в Україні, але й далеко за її межами, демонструючи невичерпне багатство української культурної спадщини через призму гуцульських традицій.

Засновано 1939 року в Станіславі (нині Івано-Франківськ) відомим українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем. У травні 1940 року ансамбль показав свою першу програму в Станіславі. У 1941 році — з початком війни — ансамбль припинив діяльність.

Наприкінці літа 1944 року, після визволення краю від фашистських загарбників, колектив відновив діяльність. Відродження Гуцульського ансамблю пов’язують з іменами Дмитра Котка (художній керівник), Ярослава Чуперчука (балетмейстер), Михайла Магдія (диригент), Володимира Антоновича (диригент), Мирона Юрасика, Остапа Роп’яника, Дмитра Тисяка, Антона Жовтонозького.

Ансамбль збирає, художньо обробляє та пропагує гуцульську народну творчість, створює нові пісні, танці і театралізовані вокально-хореографічні картини з життя Гуцульщини. В репертуарі ансамблю є також твори української, російської і зарубіжної класики. Гуцульський ансамбль пісні і танцю за період свого існування провів понад 10 тисяч концертів у різних країнах світу: Англії, Німеччині, Румунії, Польщі, Угорщині, Італії, Канаді.

Джерело: versii.if.ua

2025 © Український Музичний Світ
RADIO
Solomiya