Menu
Menu
28.08.2024

Один із найкращих альбомів класичної музики 2024 року за версією The Times записав оркестр зі Львова

Один із найкращих альбомів класичної музики цього року за версією The Times створили оркестри INSO-Львів та Симфонічний оркестр Лейпцизького радіо MDR
Про це повідомила Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, інформує Еспресо.Захід

16 серпня цього року року на всесвітньо відомому лейблі Pentatone з'явився запис Концерту для скрипки з оркестром тв. 66 Томаса де Гартманна, який у Варшаві втілили Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської національної філармонії разом із солістом — Джошуа Беллом та диригенткою — Далею Стасевською. На диску також звучить Концерт для віолончелі з оркестром, що був записаний Меттом Хаймовіцем із Симфонічним оркестром Лейпцизького радіо MDR та диригентом Деннісом Расселом Девісом. За версією The Times та The Sunday Times цей диск є одним із найкращих альбомів класичної музики цього року.

Як наголошують у філармонії, нові записи мають на меті відновити творчість несправедливо забутого українця де Гартманна, а також об’єднати музикантів під час війни. CD органічно продовжує популяризаторську лінію творчості митця, в результаті якої вже опубліковано три диски оркестрових творів у виконанні Львівської національної філармонії (для Nimbus Alliance та Toccata Classics).

"Концерт був написаний під час нацистської окупації Франції, а сучасна ситуація в Україні надає цьому виконанню додаткової виразності, - цитують у Львові Europadisc. - Протягом усього життя де Гартманн зберіг сильні спогади про свою українську батьківщину, які просочились у більшу частину його музики. Нинішнє відродження інтересу до неї — давно назріле — відбулося ще до нинішнього конфлікту в Україні та проявилось у проєкті Томаса де Гартманна, акті цілеспрямованої відданості з боку піаніста Елана Сікроффа та виконавчого директора Роберта Фріппа"

Водночас лауреат премії Ґреммі скрипаль Джошуа Белл, який є одним із найвідоміших артистів своєї епохи, зауважив: "Цей скрипковий концерт водночас розриває серце та надихає, він є таким же захоплюючим і актуальним сьогодні, як і в рік написання, 1943. Я шукав відповідних партнерів, які б допомогли мені втілити цей шедевр у життя, і я знайшов їх в українському оркестрі INSO-Львів та Далі Стасевській, диригентці, яка підійшла до твору з належною щирістю та серйозністю".

Ярина Коваль

Джерело: zahid.espreso.tv

X
Menu
2024 © Ukrainian Musical World
General partner:
Opera World