Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu
06.06.2024

На концерті класичної музики у Відні виступили 150 українських музикантів

У межах фестивалів Wiener Festwochen та Wiener Konzerthaus у Відні відбувся концерт за участю 150 українських виконавців класичної музики.

Захід пройшов 2 червня. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Під керівництвом української диригентки Оксани Линів виступили Kyiv Symphony Orchestra та Молодіжний симфонічний оркестр України разом з Національною хоровою капелою «Думка» та солістами – Андрієм Мурзою (скрипка), Олександром Шульцом (тенор), Віктором Шевченком (бас-баритон), Філіпом Кельцем (читець).

Музиканти зіграли повністю українську програму. В цілковито заповненому залі Віденського Концертхаузу прозвучав Кадиш-Реквієм «Бабин Яр» українського класика Євгена Станковича.

«Ми звернули увагу на цей твір вже багато років тому, коли почули запис памʼятної події 2016 року до 75-річчя трагедії Бабиного Яру в Києві під керівництвом Линів. Я одразу зрозумів, що ми маємо привезти цей твір до Відня. Тоді ми не могли передбачити трагічних подій сучасності, але сьогодні цей твір набуває особливого сенсу», – сказав Інтендант Віденського фестивалю Міло Рау.

Євген Станкович подякував організаторам фестивалю за вибір твору та колегам-музикантам, які його виконали: «Бабин Яр — страшна трагедія людства, яка сталася у ХХ столітті. Я старався зробити так, щоби це було відчутно у музиці».

Оксана Линів доповнила програму твором, який був написаний спеціально на її замовлення для цього концерту. Він є своєрідною рефлексією на сучасні події в Україні, яка проводить паралель із геноцидом українського народу Росією та водночас підкреслює українсько-австрійські історичні перетини. «Фуга смерті» для скрипки, голосу й оркестру Євгена Оркіна, українського композитора, учня Євгена Станковича, написана за мотивом однойменного вірша Пауля Целана про винищення євреїв нацистами.

Пауль Целан є однією з найпотужніших постатей українсько-австрійської історії першої половини ХХ ст. Целан пережив трагічну долю: вижив як єдиний член великої сім’ї під час Голокосту, все подальше життя страждаючи від почуття провини вцілілого, і був змушений емігрувати, тікаючи від сталінізму.

Як зазначили в Мінкульті, зал вітав виконавців бурхливими оплесками. Після довгих, невгамовних овацій музиканти повторили на біс останню частину Кадиш-Реквієму Станковича.

«Це абсолютно унікальний проєкт, головною ідеєю якого є нагадати, що геноцид та винищення народу є найжахливішою бідою, яка не має повторюватися зараз, вже у 21-му столітті. Ми дуже вдячні Віденському фестивалю за таку можливість презентувати голос України у світовому мистецтві на такій важливій сцені», – поділилася враженнями Оксана Линів.

Довідково: Wiener Festwochen – культурний фестиваль у Відні, який проходить щороку протягом п’яти тижнів у травні та червні та показує театральні, оперні та танцювальні постановки з усіх куточків світу, а також виступає продюсером міжнародних постановок. Вперше фестиваль пройшов у 1927 році, а згодом відновив та продовжив свою історію після Другої світової війни з 1951 року.

Джерело: kultura.rayon.in.ua

Стрічка новин
2024 © Український Музичний Світ
RADIO
Solomiya