При повнісінькому залі у понеділок, 26 травня, прозвучали виступи учнів, викладачів та творчих колективів Запорізької дитячої музичної школи №3 – концерт «Музика, що єднає».
На сцену виходили колективи, які тридцять, сорок та навіть шістдесят років ведуть свою музичну історію: оркестр української музики [керівник Анатолій Петриченко], оргестр педагогів [керівник Олексій Піддубняк] та дитячий симфонічний оркестр [керівник Олександр Величко]… Ансамбль ударних інструментів [керівник Віталій Солом’янчук], ансамбль бандуристів «Барвиband» [Ірина Скляренко], диксиленд Jazz mozaic [Богдан Сапожников], камерний ансамбль Folly [Володимир Величко], ансамбль «Веселі ритми» [Роман Новіков]…
І на сцені твори всесвітньої класики та українські улюблені мотиви виконували – поруч – учні й вчителі, і тривало свято взаємної підтримки: ти можеш, ми віримо в тебе!
Імена музикантів, педагогів, тісно пов’язані з творчим простором нашого міста. Це й наші оркестранти, й солісти, у учасники дорослих колективів. Тому так весело й легко змінювався антураж сцени: стільці та пюпітри з’являлися за секунди, готуючи наступний номер програми.
Якими ж щемними та щасливими стали виступи юних солістів у супроводі майстрів акомпанементу [Тетяна Птриченко, Віктор Гребенік та інші] та навіть колективів дорослих музикантів! Грали неймовірні музичні «поліглоти» [бо володіють не тільки скрипкою, а й духовими інструментами та навчаються вокалу] – Ізольда та Богдан Авраменки, піаніст Гліб Мороз, баяніст Павло Макеєв [його виконаню «Жарта» посміхнувся б і сам автор, Йоганн Себастіян Бах], струнний дует сестричок Аміни та Елеонори Величко… Як впевнено виконав свою партію на трубі Микола Кучерявий у супроводі ансамблю Folly – “Ой, джигуне, джигуне”… Посміхнувся, вклонився, впевенно прийняв оплески. І відчуття волі, музичної розкутості [й підтримки дорослого акомпанементу] супроводжувало кожен виступ. Бо саме вільними, розкутими рухами й створюється професійне виконання музики. Дякуємо кожному юному музиканту, кожному акомпаніатору, кожному педагогу. Дякуємо ведучій Наталі Роговій за чудову презентацію кожного виступу!
Пам’ятаючи свої академконцерти років… сорок-п’ятдесят тому, розумієш, наскільки чудове ставлення до музики створене в цій дитячій школі. Яким насправді педагогічним талантам ми завдячуємо й цьому неймовірному концерту, й десяткам, сотням щасливих музичних біографій, пов’язаних із музичним простором Запоріжжя, України та світу. Скільки років цей настрій тримає у Запорізькій ДМШ №3 директорка Галина Володимирівна Грецька? Можу сказати, що роки навчання доньки та вільного прослуховування музики сином стали й моєю другою музичною освітою. Як і власне уроки незабутнього Якова Львовича Гіпсмана, так і маршрут зі скрипкою – на концерти в Запорізькій філармонії, відвідувати які він нас і привчив.
А нинішній концерт завершився таким потужним виступом хору, що навернулися сльози від кількості співочих дітей, від їхньої завзятості та радості.
Дякуємо за натхнення та надію!
Інеса АТАМАНЧУК, фото Миколи БАРИШЕВА
Джерело: mig.com.ua