Menu
Menu

Serotiuk Petro Fedorovych

1943

Серотюк Петро Федорович (*30.05.1943) — музикознавець, баяніст, педагог. Заслужений працівник культури України (2006).
Народився 30 травня 1943 року в селі Шебутинці Сокирянського району Чернівецької області. Працював учителем співів і викладачем в музичних школах у м. Вижниця (Чернівецька область), м. Горлівка (Донецька область), викладачем по класу баяна в школі м. Харкова, Фрунзе (Молдова), з 1984 року працює в Сокирянській музичній школі.

Освіта
Романковецька середня школа Сокирянського району (1960).
Чернівецьке педагогічне училище (1963).
Білгородське музичне училище (1974).
Бельцький державний педагогічний інститут (1988).
Творча діяльність
Член секції баяна і акордеона обласного Навчально-методичного центру Буковини. На запрошення обласних методичних кабінетів різних рівнів проводив семінари та майстер-класи в Одесі, Кривому Розі, Дніпропетровську, Кіровограді, Житомирі, Рівному, Луцьку, Тернополі, Дрогобичі, Вінниці, Умані, Донецьку, Ужгороді, Маріуполі та в Росії — в Санкт-Петербурзі, Москві, Нижньому Новгороді, Пензі, Пермі. Особливий внесок П. Ф. Серотюка у вдосконаленні методики навчання гри на баяні та у створенні навчальних посібників для музичних шкіл.

Участь у фестивалях
Разом з учнями брав участь у фестивалях: в м. Житомирі — «Всеукраїнський фестиваль до 50-річчя А. Білошицького», «Всеукраїнський фестиваль „Провесінь“ (Кіровоград)», "Всеукраїнський фестиваль «Баян — Парад» (Одеса), "Всеукраїнський фестиваль «Крим-Баян-Фест» (Симферополь), а також у фестивалях в Латвії (Рига, Лімбажі), Литва (Паланга), в Польщі (Холм), Росії (Нижній Новгород),

Видавнича діяльність
У 1973—1975 роках видавництво «Музична Україна» (Київ) опублікувало серію його робіт — 7 збірок навчального репертуару для учнів по класу баяна під назвою «Музичний світ». Створив посібники для початкового навчання баяністів: «Хочу быть баянистом» (1994), «Баян відкриває світ музики» (2003), «Баян. Перша зустріч. Школа гри». П. Ф. Серотюк — упорядник численних нотних видань, працює музичним редактором у видавництві «Навчальна книга — Богдан». Підготував до друку понад 40 нотних збірок, до яких увійшли твори відомих майстрів баянно-акордеонної музики. Серед них — твори композиторів В. Зубицького, В. Власова, В. Золотарьова, А. Репнікова, Є. Дербенка, В. Семенова, Т. Лундквіста, Ю. Ганцера, К. Олчака, Х. Валпола, І. Болла, В. Ріхтера, Ю. Пєшкова та ін.

Відзнаки
Дипломи і Грамоти різних творчих конкурсів.
Лаурет літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича (2003).

2025 © Ukrainian Musical World