Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu

Вишинський Віталій

1983

Віталій Володимирович Вишинський (1983, смт. Ємільчине, Житомирська обл.) – український композитор, піаніст, науковець, музикознавець, популяризатор академічної музики.
Початкову музичну освіту здобув в Ємільчинській дитячій музичній школі, в 1998-2002 рр. навчався в Житомирському музичному училищі на фортепіанному факультеті (клас Н. Ф. Бодашко).
Вищу освіту отримав в Національній музичній академії України ім. П. І.Чайковського, де у 2002–2003 рр. навчався як піаніст в класі Михайла Степаненка, а у 2003–2007 рр. як композитор в класі Юрія Іщенка. В 2005 році отримав стипендію Міжнародного Вагнерівського товариства (2005, м. Байройт, Німеччина).

Протягом 2007–2010 рр. навчався в аспірантурі Національної музичної академії України у Лариси Неболюбової. Аспірантська діяльність була відзначена іменною стипендією Президента України (2008). У 2012-му році здобув науковий ступінь кандидата мистецтвознавства. У 2012–2019 рр. працював в Київському університеті імені Бориса Грінченка, від 2017 року працює в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського. У 2014–2015 рр. як популяризатор музики (лектор) співпрацював з відкритим лекторієм «Звук» від OK’projects в арт центрі «Closer» (Київ). Від 2014 рр. лектор та куратор музичних програм освітньої організації «Культурний проект» (м. Київ). Від 2016 року співпрацює з Київо-Могилянською бізнес школою. Член Національної спілки композиторів України (2011), лауреат державної премії імені Л. М. Ревуцького (2015).

У творчому доробку композитора різножанрові оркестрові, інструментальні та вокальні твори, сценічна музика до театрального спектаклю. Його музиці властивий інтелектуалізм, інтертекстуальність, полістилізм, балансування між пафосом пізньоромантичного звучання і виразовим мінімалізмом, споглядальної лірики та драматичної експресії.

Автор творів для оркестру різного складу, серед яких Концерт для фортепіано з оркестром, «Елегія» для струнного оркестру і фортепіано, «Серенада» для камерного оркестру, «Додескаден» для струнного оркестра, темпл-блоків, бубона та там-таму, «Похорон мух» для скрипки, контрабасу соло та струнного оркестру, «Маленька нічна музика» для голосу, тромбону, фортепіано і струнного оркестру. Скомпонував ряд інструментальних творів, зокрема для фортепіано: додекафонно-віртуозний твір «Kitsch-musik», поліфонічні композиції «Фуга та постлюдія» і «Circles», цикл «П’ять багателей», цикл «Астероїди. Музичні об’єкти для білих і трохи для чорних клавіш», для двох інструментів: «Forest» для скрипки та фортепіано, «Почуття холоду» для флейти і фортепіано, «CAGE» для скрипки та фортепіано. Автор вокально-інструментальних творів, зокрема «Пісні вечірньої Зорі» на вірші Бориса Грінченка, «Три пісні на вірші М. Басьо» для голосу, флейти, кларнету, фортепіано та дзвіночків та ін.

2025 © Український Музичний Світ
RADIO
Solomiya