Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu

Саїнчук Корнелій Ілліч

1935-2013

Музикант, диригент, краєзнавець, педагог, культурно-громадський діяч.

Біографія

Корнелій Ілліч Саїнчук народився 27 листопада 1935 року в передмісті Чернівців Ленківцях (тепер це мікрорайон міста).
Трудову діяльність розпочав у 1951 році учнем слюсаря Чернівецького деревообробного комбінату.
В 1958 році вступив на навчання до Чернівецького державного музичного училища по класу валторни, клас викладача Петрова І. К.
З духовим оркестром

З 1962 року, після закінчення музичного училища, працюючи на посаді завуча, а пізніше директора Новоселицької (Чернівецька область) музичної школи, зумів перетворити школу в численний і досвідчений педагогічний колектив з багатьма філіалами і класами, створив в Новоселиці перший в області дитячий симфонічний оркестр. Його учні успішно продовжили професійне навчання, ставши відомими музикантами і педагогами.
Продовжуючи навчання, К.Саїнчук у 1970 році закінчив Львівську національну музичну академію імені Миколи Лисенка по класу валторни, клас викладача Прядкіна В. В.
У 1981 році його було призначено заступником, а з 1991 р. начальником Чернівецького обласного управління культури.
За його участю і сприяння в Чернівцях було відкрито зал органної та камерної музики, музей Буковинської діаспори, декілька музичних шкіл, симфонічний оркестр та камерний хор при обласній філармонії, духовий оркестр «Буковина» при обласному центрі народної творчості.
У колі митців. Зліва направо: заслужений діяч мистецтв України Кошман В.В, Саїнчук К. І., заслужений діяч мистецтв України Савчук О. В., народний художник України Холоменюк О. І., заслужений працівник культури України Казимірчук П.І (2007)

З духовим оркестром «Буковина», як художній керівник та головний диригент, провів багато виступів в селах Буковини та місті Чернівці.
Корнелій Ілліч Саїнчук разом з творчими колективами Буковини успішно представляв буковинське мистецтво у Франції (1984), Польщі (1992-1993), Австрії (1994), Румунії (1980-1989 — неодноразово) та Молдові (1992).
К. І. Саїнчук є співзасновником обласного благодійного фонду ім. Назарія Яремчука, очолює асоціацію діячів духового мистецтва при Чернівецькому обласному відділенні Всеукраїнської Національної музичної Спілки.
Під його авторством видано (2005) книжку «Сурми Буковини» — про історію духових оркестрів Чернівецької області, а до 600-ліття першої письмової згадки про Чернівці (2008) ґрунтовну книгу-дослідження історії заснування, розвитку та сучасного життя великого мікрорайону обласного центру, звідки починалось місто Чернівці — «Веселка над Прутом».
К. І. Саінчук підготував до друку ще декілька книг, активно публікується в часописах краю та України.
К. І. Саїнчук неодноразово обирався депутатом Чернівецької обласної ради.
Друковані праці

Сурми Буковини. З історії духових оркестрів Чернівецької області.- Чернівці: Золоті литаври, 2005.- 200 с.
«Веселка над Прутом».- Видавництво «Золоті Литаври», Чернівці, 2008 р.- 240 с.
«Історія музичної освіти Буковини».- Золоті Литаври, Чернівці, 2011.- 360 с.
«Відомі музиканти — виконавці Буковини».- Чернівці: Золоті Литаври, 2012.- 253 с.(в друці).

Нагороди

Медаль «За трудову доблесть» (1986);
Відмінник освіти України (2005);
Літературно-мистецька премія імені Сидора Воробкевича (2005);
Орден „Буковина" (2005);
Медаль «На славу Чернівців» (2008).

2025 © Український Музичний Світ
RADIO
Solomiya