Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu

Савенко Василь Борисович

1949

Василь Борисович Савенко (нар. 1949 р., с. Троїцьке, Любашівський район, Одеська область Українська РСР) — український оперний і камерний співак, бас — баритон.

Життєпис
Василь Савенко народився 1949 року на Одещині. Навчання вокалу розпочав в Одеській консерваторії імені А. В. Нежданової. Продовжив навчання в Московській консерваторії імені П. І. Чайковського по класу вокалу у соліста Большого театру, народного артиста РРФСР Олексія Большакова, яку закінчив в 1978 році.

Потім девять років працював в Дніпропетровському театрі опери та балету, виконував провідні партії баритональний репертуару. У 1981 році став лауреатом Українського конкурсу вокалістів імені М. В. Лисенка у Харкові.

У 1982 — 1983 роках стажувався у Великому театрі під керівництвом народного артиста СРСР Павла Лисиціан. З 1987 року Василь Савенко працював у творчій майстерні соліста Большого театру, народного артиста Росії, лауреата Державної премії Михайла Кисельова. У 1989 році став лауреатом Московського фестивалю-конкурсу вокалістів, присвяченого 150-річчю М. П. Мусоргського. З 1992 року Василь Савенко працює за контрактом у Великій Британії.

Репертуар і творчі контакти
Василь Савенко активно пропагує українську та російську камерну музику, а також музику сучасних українських і російських композиторів на Заході, в Україні та Росії.

Учасник міжнародних музичних фестивалів, в тому числі «Метнер-фестивалю» в Москві, Єкатеринбурзі та Володимирі в 2007 році.

В репертуарі Василя Савенка як баритонові так і басові оперні партії українських та іноземних композиторів, а також камерна музика Сергія Рахманінова, Миколи Метнера, Модеста Мусоргського, Миколи Римського-Корсакова, Сергія Танєєва, Едісона Денисова, Рейнгольда Глієра, Юрія Каспарова, Вадима Кульова тощо. Два романси Бориса Лятошинського були виконані співаком уперше.

28 листопада 1995 року в Москві на музичному фестивалі «Московська осінь» заспівав прем'єру моноопери Ю. С. Каспарова — «Nevermore» (1991) для баритона і 17 виконавців-інструменталістів:

«Каспаров знайшов чудового виконавця: баритон Василь Савенко виконав партію красиво, самозабутньо і темпераментно».

Василь Савенко виступає в творчій співдружності з такими музикантами, як Борис Березовський, Олександр Блок, Валерій Гергієв, Геннадій Рождественський тощо.

Про постановку і виконання Оперою Челсі (Queen Elizabeth Hall, Лондон, 2002) двох опер С. В. Рахманінова «Скупий лицар» (В. Савенко в ролі Барона) і «Франческа да Ріміні» (В. Савенко в ролі Ланчотто) під керуванням Нееме Ярви англійський рецензент повідомляв:

«В операх був підібраний дуже сильний склад виконавців, хоча головну заслугу слід віддати Василю Савенку, який проявив майстерність як в аріозо „Скупого лицаря“, так і в риториці „Франчески да Ріміні“, виконуючи всі свої партії з ясним і виразним нюансуванням».

Дискографія
Russian Settings to Robert Burns: Sviridov, Denisov, Shostakovich, Levitin, Khrennikov (Toccata Classics 2009)
Medtner: Contes & Poèmes / Boris Berezovsky (piano), Yana Ivanilova (soprano) (Mirare 2008)
Tchaikovsky: Oprichnik (Opera). Князь Перлинний — Василь Савенко / G. Rozhdestvensky (conductor) (Dynamic 2004)
English Poets, Russian Romances / Alexander Blok (piano) (Hyperion 2000)
Russian Vocal Masterpieces: Mussorgsky & Rimsky-Korsakov songs / Michael Dussek (piano) (Meridian 1999)
Russian Images, Vol. 2: Glinka, Tchaikovsky, Arensky, Taneyev, Medtner, Rachmaninov, Mosolov / Alexander Blok (piano) (Hyperion 1999)
Russian Images, Vol. 1: Glinka, Dargomyzhsky, Borodin, Balakirev, Rimsky-Korsakov, Cui, Musorgsky, Tchaikovsky, Arensky, Medtner, Gretchaninov, Lyatoshinsky, Rachmaninov / Alexander Blok (piano) (Hyperion 1998)

2024 © Український Музичний Світ
Генеральний партнер:
Opera World