Олена Семенівна Пікус (рос. Пикус, Елена Семёновна) (нар. 18 вересня 1945, Новокузнецьк, Кемеровська область) — українська композиторка.
Дитинство Олена Семенівна провела в Кемерово, куди переїхала сім'я. Навчалася в центральній дитячій музичній школі № 1 за класом фортепіано, у 1967 році закінчила Кемеровське музичне училище за класом фортепіано (викладачі Е. Р. Гуляк, Д. Д. Чернишов).
Переїхавши в Донецьк, працювала концертмейстером у спортивній гімнастиці, хореографічної школи і Донецькому драматичному театрі.
З 1989 року як літератор їздила з виступами по містах Донецької області. У 1991 році працювала завідувачкою літературної частини Донецького драматичного театру.
З 1992 року викладає від Донецької єпархії «Православну етику» в семи дитячих садках (два від шахти ім. Засядька і п'ять — від заводу «Точмаш»). Одночасно в 1992-1995 роки працювала помічником протоієрея Михайла Олександровича в недільній школі єпархіального Свято-Нікольського собору м. Донецьк.
Сім'я
Батько — Семен Зіновійович Пікус, інженер, начальник цеху азотно-тукового заводу; музикант-аматор, грав на слух на скрипці, арфі, балалайці, фортепіано, фісгармонії; поставив у заводському народному театрі оперу Рахманінова «Алеко».
Творчість
Композиторка
Перший музичний твір написала у п'ять років. Перші духовні піснеспіви написані в 1990-і роки. Для дитячих музичних шкіл випустила збірники фортепіанних п'єс «Від Різдва до Великодня» та «Богородичний цикл». Пише пісні для недільної школи Свято-Покровського храму м. Донецьк.
Видано 14 музичних збірок:
«Романси» (2011)
«Осіннє багаття» (2012)
«Запалю свічу у душі я знов» (2014)
п'єси для фортепіано
«Ранок на дачі» (2011)
«Дитячий альбом» (2012)
«Богородичний цикл» (2013)
«Від різдва до Великодня» (2015)
«Пори року» (2015)
«Біль моєї душі» (2014) — пісні, присвячені матері і вдові загиблого в Афганістані донеччанина А. Пластовця
дитячі пісні та пісні для учнів недільних шкіл
«Музична скринька» (2010)
«Цвіркун» (2011)
«Пісні для недільної школи» (2012)
«П'єси для флейти, віолончелі та скрипки» (2015)
«Небесний хор» (2012) — духовні пісні
балет «Світло русалонька» (2012).
Цикл романсів створений у співпраці з поетами літературного клубу «Лотос» при Донецькій обласній бібліотеці ім. Н. К. Крупської. У 2009 році в якості привітання до дня народження Леоніди Георгіївни були відправлені вірші поетів клубу «Лотос» і фортепіанна п'єса, написана О. С. Пікус і присвячена Леоніді Георгіївні. У відповідь на посвяту з Мадрида були надіслані дарчі фотографії царської сім'ї з автографами, які О. С. Пікус досі дбайливо зберігає.
Як виконавець своїх творів, О. С. Пікус бере участь у концертах, що проводяться в школах, музеях, бібліотеках і православних храмах міста Донецьк та Донецької області.
Письменниця
У 1983 році випустила збірку повістей та оповідань «Де звуки музики...», в яку увійшла повість про піаніста, що приїхав в своє рідне місто зі столиці з концертом. Книга отримала позитивну оцінку професіоналів.