Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu

Чубарева Ольга

1975

Один з головних її принципів – тільки живе звучання. Вродлива, талановита, сучасна, її ім’я – у десятці найкрасивіших оперних співачок світу.
Завжди непередбачувана, кожен її вихід на сцену – це нове шоу з особливою драматургією та стосунками з публікою.
Ольга ЧУБАРЕВА володіє дивовижним сопрано неймовірного діапазону, сили, харизми і неперевершеної краси тембру.

Ольга ЧУБАРЕВА – народна артистка України, професор, доктор філософії, оперна співачка, піаністка, автор, режисер і продюсер міжнародного арт-проєкту «LADY OPERA». Лауреат Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди, першою від України стала стипендіатом Вагнерівського фестивалю в Байройті (Німеччина), володарка титулів «Чарівний голос України», «Визнання-2011», «Берегиня».
Опера і класика — справжні королеви з чарівного світу музики й театру. Зараз набуває все
більшого поширення і популярності сучасне виконання опери, класичної музики, яке ще називається класичний кросовер ( classical crossover). Ольга є не тільки головною виконавицею, але й автором ідеї, продюсером і режисером власних проєктів.
Міжнародний авторський мистецький проєкт «LADY OPERA» був започаткований Ольгою Чубаревою у 2013 році, в межах якого відбувались концерти на престижних сценах і на головній сцені країни – у Національному палаці мистецтв «Україна».
Були представлені унікальні шоу-програми за участю зірок оперної сцени з Італії та Іспанії, солістів Arena di Verona та La Scala : "Lady Оpera ", "Europe", "Сни Роксолани", "Vivere".
Арт-проєкт «Lady Opera» є зареєстрованою торговою маркою і, насправді, не має аналогів в Україні: серед наших оперних співачок поки одній лише Ользі вдалося залучити для виступів в Києві іноземних колег і виступити одночасно в ролі співачки, продюсерки, режисерки. Проєкт спрямований на популяризацію академічного оперного співу і класичної музики. Концертні програми "Lady Opera" постійно транслюються на ТВ каналах.
Створюючи свої унікальні музичні проєкти, Ольга Чубарева робить вагомий внесок в популяризацію сучасних форм оперної, класичної музики та академічного вокалу не тільки в Україні, але й за її межами, а також у піднятті іміджу України на міжнародній арені. Метою проєкту "Lady Opera" є підтримка українських талантів, виховання смаку і відродження традицій. Міжнародний проєкт «LADY OPERA» - це світова культура, частиною якої є Україна.
Ольга ЧУБАРЕВА була номінована на Міжнародну премію «Adagio World Award» за найкраще виконання легендарного «Adagio Альбіноні». Дама Ордену Крила Святого Михаїла, нагороджена за заслуги перед португальською королівською родиною. У 2019 році під час візиту до КНР в рамках проєкту співпраці з Китаєм у сфері культури та освіти була удостоєна звання Почесного професора Lanzhou University.
Ольга ЧУБАРЕВА народилася 5 жовтня 1973 в місті Рудний, на півночі Казахстану. Виховувалася в творчій міжнаціональній родині: мати, чистокровна татарка, закінчила музичне училище. Згодом родина повернулася до України, батьківщини батька. Батько - потомственний ювелір, продовжувач сімейних традицій багатьох поколінь. Після суворих умов клімату та проживання у далекому краї, Україна здалась для Ольги раєм на Землі. Квітуча та розмаїта природа, буйство кольорів, величний Дніпро, соснові ліси та фруктові сади викликали неймовірне захоплення. Шкільні роки минули в місті Горішні Плавні (Комсомольськ, раніше) на Полтавщині, де вона з відзнакою закінчила середню школу.
З 11 років своєю Батьківщиною вважає Україну, яку ніколи не зрадила. Відомий той факт, що українка з татарським корінням Ольга Чубарева відмовилася від концерту у Римі на Великому Балу, бо організатори планували представити її як російську оперну діву.
Здобула три вищі освіти. Навчалася на музично-педагогічному факультеті Рівненського педагогічного інституту, який закінчила екстерном з відзнакою як піаністка. Там також почала оволодівати професійними навичками вокалу. Далі вступила одразу на другий курс вокального факультету Харківського державного інституту мистецтв імені І. П. Котляревського. У 2021 Ольга захистила магістерську роботу у Національній академії державного управління при Президентові України.
Викладає в Інституті мистецтв Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова.
У 2006 році Ольгу Чубареву запросили на роботу до Національної філармонії України, де вона щороку презентує кілька нових сольних програм. Широкий діапазон голосу дає співачці змогу виконувати музику найрізноманітніших епох і жанрів — як камерну, так і оперну, зокрема авангард.
У репертуарі співачки твори найрізноманітніших напрямків від оперної класики до сучасної популярної пісні, від серйозного академічного авангарду до джазу: арії з опер, вокальні номери з оперет, популярні іспанські, італійські пісні, джазові обробки українських пісень. Концертні програми за творами німецьких і австрійських композиторів, вечори української пісні і романсу, сучасної музики і джазу, оперної класики.
Любов до української пісні та бажання надати їй нового та несподіваного звучання надихнули Ольгу на створення альбому "Не питай". Пісенна класика українських композиторів, аранжування з приємним присмаком джазу, так званий український вінтаж.
Ольга ЧУБАРЕВА виступає в Україні та за кордоном, бере участь у всеукраїнських і міжнародних фестивалях. Гастролювала в багатьох країнах світу (Франція, Іспанія, Німеччина, Угорщина, Люксембург, Польща, Чехія, Росія, Японія). Виступала у концертах, присвячених Дню України у Парламенті Ради Європи у Страсбурзі (Франція) та на щорічному прийомі мера Страсбурга у Палаці Жозефіни.
Виростила та виховала сина Святослава, який народився у 2000 році. Випускник юридичного факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, здобув магістерську освіту за фахом міжнародного економічного права. Також виявив захоплення музичним мистецтвом, зокрема навчався грі на гітарі та вокалу. Брав участь разом з мамою у Міжнародному фестивалі родинної творчості Світлани та Віталія Білоножків «Мелодія для двох сердець»
Ольга ЧУБАРЕВА успішно займалася гравіюванням по металу. Здавалося б, це суто чоловіча справа, та Ольга прикрашала рушниці, шаблі. Крім того, оправляла ікони різьбленими шатами. У Нижньому Новгороді є монастир, в якому зберігаються роботи Ольги. До того ж, малювала і займалася гончарством. А ще вона захоплюється дизайном одягу та інтер’єру, активно брала участь у проектуванні власного заміського будинку своєї мрії. Професійні архітектори та будівельники були у захваті від неординарних свіжих ідей та рішень планування й оформлення будинку й ландшафту.
До речі, небесне світило, зірка на ім’я OLGA CHUBAREVA, розташована між сузір'ями Ліри та Лебедя та занесена в міжнародний каталог KEPLER під номером KIC 8105550.
Все це - феєрична LADY OPERA.
Через війну в Україні Ольга була змушена тимчасово залишити батьківщину. У 2022 році Ольга дала концерти в Дубліні (Ірландія), інших європейських містах на підтримку України. Вона повернулася в Україну, де залишився її син, де є її будинок, який був у самому епіцентрі бойових дій у Бучі/Гостомелі. Ольга продовжує працювати в Національній філармонії в Києві та виступає з концертами незважаючи на війну та авіанальоти.

2024 © Український Музичний Світ
RADIO
Solomiya