Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu

Люшня Михайло Петрович

1942

Подільський композитор, диригент, керівник Хмельницької обласної організації Всеукраїнської музичної спілки, голова об’єднання подільських композиторів, художній керівник ансамблю музики і пісні «Ретро», почесний член Хмельницької літературної спілки «Поділля».

Біографія

Михайло Петрович Люшня народився 5 листопада 1942 р. в селищі Вовковинці Деражнянського району Хмельницької області. Любов до музики проявив ще з дитинства. Починаючи з 4 класу він самотужки оволодів грою на гармошці, а згодом на баяні.

У 1961 році закінчив Кам'янець-Подільське культосвітнє училище (нині Кам'янець-Подільський коледж культури і мистецтв)(хоровий відділ).

У 1975 р. - Хмельницьке музичне училище ім. В. Заремби (нині Хмельницький музичний коледж імені Владислава Заремби)(теоретичний відділ).

У 1984 р. - Рівненський педагогічний інститут (нині Рівненський державний гуманітарний університет) (музично-педагогічний факультет).

Працював вчителем музики у Вовковинецькій школі-інтернаті, а з 1967 р. - у Хмельницькій школі-інтернаті.

Паралельно з музично-педагогічною діяльністю в 60-80 роках керував самодіяльними колективами - духовими оркестрами, вокально-інструментальними ансамблями, естрадними групами, хорами.

З 1975 р. працював заступником голови обла сного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки та головою об'єднання композиторів-піснярів Хмельниччини, автор та ведучий музичних програм обласного радіо.
Творчість

У доробку Михайла Петровича більше ста авторських пісень для вокальних і хорових колективів, солістів. Серед відомих пісень:

«Це моя Україна», «Подільська осінь», «Маестро, біс!», «Офіцери України», «Перша вчителька», «Скрипаль», «Липовий цвіт», «Свято Перемоги», «Мамі», «Сину-ясеночку», «Хмельничанки», «Дністровський вальс», «Шаманка-осінь», «Червона калина», «Земля Хмельниччини», «Вовковинці» та ін.

М. Люшня заснував обласний фестиваль ветеранських хорів, який щорічно проводиться на передодні Дня Незалежності України; фестиваль інструментальної музики «Грай баян» на своїй малій батьківщині – у Вовковинцях; обласний конкурс пісні про село «Подих рідної землі».

Читав лекції, давав практичні уроки на семінарах працівників культури і мистецтва. Активно працював над створенням нових програм для рідного колективу «Ретро», який успішно гастролював не тільки в Україні, але й за кордоном – у Франції, Білорусії, Греції.
Нагороди

Михайло Люшня неодноразово відзначався грамотами та дипломами міської та обласної рад, міського та обласного управління культури, Національної всеукраїнської музичної спілки.

1997 р. – лауреат обласної премії ім. В. Заремби.

2014 р. – колектив «Ретро» став лауреатом Хмельницької міської премії ім. Б. Хмельницького.
Збірки

Люшня М. П. Добрий день вам, люди! : пісенник / М. П. Люшня; Хмельницьке обласне відділення Нац. Всеукр. музичної спілки. – Хмельницький : Прометей, 2002. – 96 с.
Люшня М. П. Пливе човен : зб. пісень / М. П. Люшня. – Хмельницький :ПП Мельник А. А., 2007 – 55 с.
Люшня М. П. Україна-мати. Пісні для мішаного хору та вокального ансамблю. Солоспіви / М. П. Люшня. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2012 – 44 с.

2025 © Український Музичний Світ
RADIO
Solomiya