Павел Олександрович Колпаков (нар. 29 липня 1960, Запоріжжя) — київський композитор.
Народився 1960 року у місті Запоріжжя, Україна. З раннього дитинства почав грати на скрипці і фортепіано. Навчався у дитячій музичній школі по класу скрипки, потім — у Запорізькому музичному училищі ім. П. Майбороди. У 1983 році вступив до Київської консерваторії (нині — Національна музична академія України імені П. Чайковського) по класу скрипки. Невдовзі почав вивчати композицію під керівництвом Якова Губанова, учня Дмитра Шостаковича. У 1987 році перейшов на композиторський факультет, закінчив консерваторію за спеціальністю композиція у 1991 році.
Викладав предмети з теорії музики, зокрема, у Київському інституті музики ім. Рейнгольда Глієра і Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв. Тривалий час співпрацював як композитор з Київським симфонічним оркестром і хором. З 2006 року є членом Національної спілки композиторів України.
У творчому доробку композитора — твори для симфонічного оркестру, камерних ансамблів, сольних інструментів. Симфонічні твори «Каприс» і «The Lost World» були записані Національною телерадіокомпанією України і увійшли до Художнього фонду Українського радіо. Твори Павла Колпакова виконувались на міжнародних фестивалях «Київ Музик Фест», «Київські літні музичні вечори», «Прем'єри сезону», Гогольфест. Композитор співпрацює з низкою відомих київських музикантів, серед яких співачки Єлізавета Ліпітюк, Ганна Коваль (сопрано), Тетяна Пімінова (мецо-сопрано), Ігор Єрмак (флейта), Олександр Авраменко, Артем Шестовський (кларнет), Олександр Кошелєв (гобой), Роман Фотуйма (саксофон), Янжима Морозова (скрипка), Жанна Марчинська (віолончель), піаністи Роман Рєпка, Микола Чикаренко, Роман Лопатинський та ін.
У 2013 році Павел Колпаков заснував у Києві Фестиваль камерної музики Sonor Continuus, головною ідеєю якого була популяризація світової академічної музики 20-21 століть. Концерти фестивалю проходили протягом року в залі Національної спілки композиторів України. У 2017 році започаткував проект сучасної музики Classical Jam.
Основні твори
«Sonor Continuus» для симфонічного оркестру (1991, незавершений)
«Caprice» для симфонічного оркестру (2006)
«The Lost World» для симфонічного оркестру (2007)
«Лабіринт» для кларнета соло
«Чакона» для скрипки соло
«Гра в бісер» для флейти соло
«Савана» для скрипки і віолончелі
«Галактика мрії» для саксофона і фортепіано
«Галактика мрії» для скрипки і фортепіано
«Cantus Firmus» для флейти, кларнета, скрипки і віолончелі
«Дивовижне видіння» для сопрано (мецо-сопрано) і фортепіано на вірші Д. Хармса
«Дивовижне видіння» для сопрано, гобоя, кларнета, скрипки, віолончелі і фортепіано на вірші Д. Хармса
«Танок тіней» для бас-кларнета соло
«Пісня всесвіту» для октету мідних духових інструментів
Цикл «Звукові скульптури» для фортепіано (2017)